Ģenerālprokurors: nelikumīgi noklausītas sarunas nav konstatētas

2011. gada 08. aprīlis plkst. 8:32
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Prokuratūra ir pabeigusi pārbaudi saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Normunda Vilnīša lūgumu izvērtēt, vai Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja Jura Juraša apgalvojumi par it kā nelikumīgi noklausītajām telefonsarunām nesatur noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Pārbaudes gaitā nekādi pierādījumi tam, ka N.Vilnītis devis rīkojumus prettiesiski noklausīties telefonsarunas, vai ka tādas ir notikušas, neesot iegūti, intervijā 900 sekundēs norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers.

Viņš skaidroja, ka iegūtais un iesniegtais informācijas apjoms ir nepietiekams, lai varētu izvirzīt N.Vilnītim kādas pretenzijas, saistībā ar iespējami nelikumīgu rīkojumu došanu KNAB darbiniekiem.

Pēc paziņojumiem, kas izskanēja Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē, prokuratūra uzaicinājusi Jutu Strīķi, J.Jurašu un N.Vilnīti sniegt paskaidrojumu, minēto apgalvojumu sakarā. Šāda veida informācija netiešā veidā bija ietverta arī darbinieku kolektīvajā sūdzībā.

«Pārbaude tika veikta jau pagājušajā gadā, un tika konstatēts, ka neviena nelikumīga noklausīšanās KNAB nav veikta. Bet, kas attiecas uz šo jauno paziņojumu, tad nav iegūta nekāda papildu informācija, kā vien šo divu cilvēku apgalvojumi, ka sarunas būtu notikušas,» piebilda ģenerālprokurors.

Jāatgādina, ka J.Jurašs 23.marta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē apgalvoja, ka KNAB šefs viņam vairākkārt lūdzis prettiesiski noklausīties politiķu telefonsarunas. Atsevišķas sarunas ar N.Vilnīti par sarunu noklausīšanos esot bijušas arī Jutas Strīķes klātbūtnē.

Likums noteic, ka operatīvā nepublisku sarunu slepena noklausīšanās veicama tikai sevišķā veidā un ar Augstākās tiesas priekšsēdētāja vai viņa īpaši pilnvarota Augstākās tiesas tiesneša akceptu.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām