Gerčikovs jaunākais nebūtu gatavs stūrēt Dzintaru

2011. gada 06. septembris plkst. 14:05
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kosmētikas ražotāja a/s Dzintars valdes priekšsēdētāja Iļjas Gerčikova dēls Mihails nebūtu gatavs vadīt kompāniju.

Intervijā Db.lv Mihails Gerčikovs stāsta, ka Dzintarā jau nostrādājis astoņus gadus un pirmais darbs bija saistīts ar kvalitātes un sertificēšanas, bet vēlāk arī citiem jautājumiem. Viņš pats pēc izglītības ir farmaceits un atzīst, ka jau 4 - 5 gadu vecumā zinājis, ka kļūs par mediķi. Sākotnēji bijusi doma skoloties par ārstu, bet vēlāk dota priekšroka farmācijai, jo kosmētika un farmācija esot ļoti tuvas. «Farmaceitiem ir sava domāšana, domu precizitāte un sava dzīves vīzija,» tā M. Gerčikovs. Viņaprāt, ir amati un profesija, piemēram, par skolotāju vai ārstu nevarot strādāt tikai algas dēļ, jābūt citai domāšanai.

Jautāts, cik liela ietekme viņa profesijas izvēlē bijusi tēvam, Mihails atbild, ka visdrīzāk tā bijusi uzņēmuma ietekme, jo «Dzintars ir vesels organisms un var ietekmēt ikvienu cilvēku». Iepriekš LD intervijā jautāts, vai neapsver iespēju nodot vadības grožus dēlam Mihailam, kas aktīvi piedalās uzņēmuma darbā, I.Gerčikovs atbildēja: «Mēs strādājam paralēli, pat ne visai bieži saskaramies. Katrs dara savu darbu. Ja būtu piemērots cilvēks, es labprāt vadības grožus nodotu, taču tas viss nav tik vienkārši.» Pats Mihails gan uzsver, ka viņš nebūtu gatavs pārņemt vadības grožus, jo uzņēmums ir liels un spēcīgs un arī vadītājam būtu jābūt «ļoti stipram un izglītotam».

Kādu viņš saredz uzņēmuma nākotni? «Tagad apkārt viss mainās ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Ja atceramies, 20. gs. sākumā klasiskajās mākslās cilvēki meklēja izeju, parādījās avangardisms, kubisms. Ja paskatāmies Purvīša, Rozentāla darbus – arī viņi meklēja izeju, jo cilvēki vairs negribēja dzīvot kā iepriekš. Jūgendstils, modernisms – tā bija revolūcija. Arī tagad kosmētiku negrib lietot to pašu, ko pirms 20 gadiem. Kas būs tālāk, grūti pateikt. Tagad, piemēram, arvien jaunāki cilvēki lieto dekoratīvo kosmētiku. Mēs piedāvājam produktus ar pārtikas aromatizētājiem, lai tas nebūtu kaitīgi – domāju, ka šis virziens attīstīsies. No otras puses sievietes nelieto tik daudz un tik spilgtu dekoratīvo kosmētiku, bet ļoti maigu, kas ir pareizi, jo sievietes skaistums pats par sevi ir pārliecinošs,» uzsver M. Gerčikovs. Dzintars situāciju monitorējot, taču daudz būšot atkarīgs no pasaules kosmētikas tendencēm.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām