Gerhards aptur Jūrmalas domes saistošo noteikumu sadaļu par teritorijas plānojuma apbūvi 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) apturējis Jūrmalas domes saistošos noteikumus par pilsētas teritorijas plānojumu, kas attiecas uz Apbūves noteikumiem, informēja ministra padomnieks Oskars Vizbulis.

LETA, 12.9.2016

Ministrs apturēs Teritoriālā plānojuma grozījumu grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un Apbūves noteikumu apakšpunktus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) aģentūru LETA informēja, ka Jūrmalas domē pieņemtā dokumenta atsevišķi punkti ir pretrunā augstāka juridiskā spēka normatīvajam aktam. Ministrijas speciālisti secinājuši, ka pretēji dotajam pilnvarojumam pašvaldībai teritorijas plānojumā noteikt gadījumus, kad izstrādājams detālplānojums, Apbūves noteikumos iekļauta norma, kas noteic, ka gadījumā, kad nepieciešamas zemes vienības, kurās ir noteiktas vairākas funkcionālās zonas, tostarp dabas un apstādījumu teritorija, detālplānojuma izstrāde nav nepieciešama.

Ministrija jau iepriekš bija nosūtījusi atzinumu Jūrmalas domei, kurā lūdza atcelt saistošos noteikumus un veikt nepieciešamos precizējumus, taču pašvaldība to nav darījusi. Tāpēc ministrs pieņēmis lēmumu apturēt atsevišķus noteikumu punktus.

Jūrmalas domes priekšsēdētājam turpmāko divu nedēļu laikā ir jāsasauc domes ārkārtas sēde, kurā jālemj vai nu par noteikumu apturētajā daļā atcelšanu, vai par pieteikuma iesniegšanu Satversmes tiesā.

VARAM atgādina, ka teritorijas plānojums ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, ar kura palīdzību konkrēto teritoriju var ne tikai izmantot, bet arī aizsargāt. Tas ir pamats jebkādām darbībām ar zemi, tostarp ar būvniecību, jo jebkura būvniecības iecere vispirms tiek vērtēta pēc atbilstības vietējās pašvaldības teritorijas plānojumam.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Saskaņā ar Teritorijas plānošanas likumu gadījumā, ja konstatēti vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma vai lokālplānojuma izstrādes procedūras pārkāpumi vai neatbilstība normatīvo aktu prasībām, par teritorijas attīstības plānošanu atbildīgais ministrs ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma vai lokālplānojuma stāšanās spēkā izdod rīkojumu apturēt saistošo noteikumu darbību, ar kuriem apstiprināts teritorijas plānojums vai lokālplānojums, vai šo saistošo noteikumu daļu.

Konkrētais ministra rīkojums stāsies spēkā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Jau ziņots, ka Jūrmalas dome šogad pavasarī apstiprināja grozījumus pilsētas teritorijas plānojumā. Tas paredz, ka Jūrmalā turpmāk varēs apbūvēt divus zemesgabalus kāpu zonā 2400 kvadrātmetru platībā, paplašināt Baltic Beach Hotel viesnīcu līdz 12 stāviem, Buļļuciemā un Dzintaros veidot ar kurortoloģiju saistītus medicīnas centrus, būvēt jaunas ēkas ar dzīvojamo funkciju un veikt citas izmaiņas.

Kā skaidro pašvaldībā, būtiskākās plānojuma izmaiņas saistītas ar publiskās infrastruktūras un kūrorta jomas attīstīšanu atbilstoši pilsētas stratēģiskajiem mērķiem.

Pašvaldībā skaidro, ka grozījumi attiecas uz aptuveni 0,1% pilsētas teritorijas, sabalansējot Jūrmalas pilsētas attīstības stratēģijas mērķus ar iedzīvotāju, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju viedokļiem par Jūrmalas izaugsmes iespējām nākotnē. Pilnveidotā plānojuma dabas teritorijas izmaiņas esot ar pozitīvu pieaugumu - kopējās dabas teritorijas palielināsies par 1,51 hektāru.

Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) vadītājs Uldis Kronblūms domei iepriekš paudis organizācijas bažas, aicinot deputātus vēl neapstiprināt plānojumu, bet pārskatīt gala redakciju. Vislielākie iebildumi organizācijai ir saistībā ar kāpu teritorijas apbūvi, neskarta meža teritorijas pārveidošanu, jaunu dzīvokļu pārdošanu situācijā, kad pilsētā ir daudz iepriekš celtu, tukšu māju.

Dienā, kad dome apstiprināja plānojumu, pie domes ēkas notika arī JAB rīkots pikets pret to. Tajā pulcējās ap 20 cilvēku.

 

No šīs sadaļas

Lai mazinātu negatīvās sekas būvniecības nozarē, kas radušās Eiropas Savienības (ES) fondu...

Kritizē plānus būvēt ēku, kas neatbilst oriģinālajam arhitekta Andra Purviņa projektam, pirmdien...

Algas būvniecības nozarē Lietuvā šogad, domājams, turpinās augt, vēsta lietišķais...

Biedrība Latvijas Ceļu būvētājs (LCB) nolēmusi vērst sabiedrības uzmanību uz tiltu slikto...

«Ceram, ka uzņēmums, kas ir viens no Latvijas būvniecības nozares pieredzējušākajiem...

«Jāpiekrīt Māra Saukāna teiktajam – būvniecības nozarē tik tiešām ir grūti...

RBSSKALS grupas uzņēmums RBSSKALS Būvvadība šodien Zemgales priekšpilsētas tiesā...

Nākamnedēļ tiks izsludināts starptautisks metu konkurss Daugavas stadiona kultūras un sporta kvartālam;...

Investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro, Jelgavā un Rīgā uzsākta Wash &...

Jaunajos Ugunsdrošības noteikumos iekļautā norma, kas aizliedz dabiskās ventilācijas kanālam...