Gerhards ar Fliku vienojas airBaltic zīmolu nodot atpakaļ aviokompānijai

Autors: BNS
2010. gada 05. augusts plkst. 17:52

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Latvijas aviokompānijas airBaltic vadītājs Bertolts Fliks ceturdien vienojušies nodot airBaltic zīmolu atpakaļ aviokompānijai, žurnālistiem apliecināja Gerhards.

Viņš informēja, ka sarunās ar Fliku nonākuši pie secinājuma, ka airBaltic zīmolam jāpieder aviokompānijai.
Vistuvākajā laikā plānots vienoties par airBaltic preču zīmju atdošanu kompānijai, norādīja Gerhards.
Jau vēstīts, ka Gerhardam ceturtdien bija paredzēta tikšanās ar Fliku un airBaltic padomes priekšsēdētāju Vigo Legzdiņu, lai tiktu skaidrībā par aviokompānijas preču zīmju pārdošanu.

Tāpat ziņots, ka 2009.gadā sertificēts vērtēšanas uzņēmums vērtējis airBaltic preču zīmi un 2009.gada decembrī aviokompānijas preču zīmes par 9,136 miljoniem latu pārdotas airBaltic akcionāram Baltijas aviācijas sistēmas.

Ceturtdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzdeva Satiksmes ministrijai izvērtēt airBaltic preču zīmju pārdošanu. Dombrovskis parakstījis rezolūciju Gerhardam, ar kuru Satiksmes ministrijai kā valsts kapitāla daļu turētājai uzdots izvērtēt to airBaltic valdes un padomes locekļu rīcības atbilstību Komerclikumā noteiktajam pienākumam rīkoties kā krietnam un rūpīgam saimniekam, kuri ir bijuši valdes un padomes sastāvā, kad tika pieņemti lēmumi par airBaltic preču zīmju pārdošanas darījumu.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām - Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināta 1995.gadā, tās lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un "Baltijas aviācijas sistēmas" ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. Baltijas aviācijas sistēmu vienīgais īpašnieks ir airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.