Gerhards: Flika alga atbilst aviācijas kompānijas vadītāja amatam

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 16. aprīlis plkst. 9:18

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) uzskata, ka diskusijas par airBaltic vadītāja Bertolta Flika algu nav lietderīgas.

Piektdien Latvijas Radio viņš skaidroja, ka B.Flika alga atbilst darbam, ko veic vidēji lielas aviācijas kompānijas vadītājs. Turklāt viņa darba samaksa ir tikai nedaudz lielāka nekā pilotiem.

DB jau rakstīja, ka B.Flika Valsts ieņēmumu dienestam (VID) iesniegtā deklarācija, beidzot pildīt valdes locekļa amata pienākumus, liecina, ka viņš pērn no airBaltic algā saņēmis 240 000 latu, papildus tam no aviosabiedrības saņemta arī kompensācija par apdrošināšanu 30 000 latu un kompensācija par dzīvokli 21 629,80 lati. Visas summas ir pirms nodokļiem. Uz B.Flika vārda reģistrēta komercķīla 28,2 miljonu latu apmērā.

Savukārt saistībā airBaltic pamatkapitāla palielināšanu, ko veiks valsts B.Flikam piederošais aviokompānijas akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas, viņš ministram apliecinājis, ka naudu aizņemsies banku sfērā, teica K.Gerhards. airBaltic vadītājs līdz šim atteicies skaidrot, kas būs finansējuma avots.

Kā ziņots, premjers Valdis Dombrovskis (JL) aicinājis K.Gerhardu pārskatīt B.Flika algu. V.Dombrovskis uzskata, ka aviācijas uzņēmuma vadītāja atalgojums šim laikam ir neatbilstoši augsts un Satiksmes ministrijā jāvērtē atalgojuma atbilstība.