Gerhards tiksies ar Krievijas transporta ministru

2009. gada 21. aprīlis plkst. 12:03

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards ir devies uz Maskavu, lai piedalītos starptautiskās konferences un izstādes TransRussia 2009 atklāšanā un tiktos ar Krievijas Federācijas transporta ministru Igoru Levitinu.

Ministri tikšanās laikā plāno pārrunāt tranzītplūsmas palielināšanas iespējas, robežšķērsošanas uzlabošanas, autosatiksmes un citus Latvijas un Krievijas sadarbības jautājumus. Savas vizītes laikā K.Gerhards plāno tikties arī ar Krievijas dzelzceļa prezidentu Vladimiru Jakuņinu un Latvijas Republikas vēstnieku Krievijas Federācijā Edgaru Skuju.

Konferences atklāšanā satiksmes ministrs uzsvēršot, ka ciešā ekonomiskā sadarbība ar Krievijas uzņēmumiem ir ļoti nozīmīga, jo gandrīz 80% no kopējām Latvijas tranzīta kravām veido uz un no Krievijas vestās kravas. Ministrs norāda, ka, neskatoties uz patēriņa samazinājumu, kas saistīts ar ekonomisko krīzi pasaulē, Latvija izvirzījusi mērķi joprojām tiekties uz konteinerkravu tranzīta palielinājumu.

Apmeklēt konferenci un izstādi TransRussia 2009 kopā ar ministru devies arī viņa biroja vadītājs Emīls Jakrins, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups, kurš uzstāsies konferencē. Kopā ar valstsvīriem pasākumu apmeklēs gandrīz 70 cilvēku liela Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumu pārstāvju delegācija.