Gerhards uzdod izstrādāt jaunu lidostas tarifu politiku

2009. gada 01. aprīlis plkst. 14:31

Starptautiskai lidostai Rīga nepieciešama jauna, godīgas konkurences principiem un ekonomiskās krīzes situācijai atbilstoša tarifu politika.

Tā uzskata satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, kas uzdevis starptautiskajai lidotai Rīga to izstrādāt tuvākajā laikā. Gerhards uzdevis arī tuvāko nedēļu laikā izstrādāto dokumentu saskaņot ar Konkurences padomi un sagatavot izskatīšanai Ministru kabinetā.  

«Jaunajai tarifu politikai, pirmkārt, ir jābūt saprotamai un caurspīdīgai, otrkārt, jārada vienādi nosacījumi visām aviokompānijām, izskaužot priekšrocības atsevišķiem pārvadātājiem, un, treškārt, jāatbilst pašreizējai ekonomiskajai situācijai,» norāda Gerhards.

Satiksmes ministrs uzskata, ka situācija aviācijas nozarē ir mainījusies, un pašlaik īpaši svarīgi ir sabalansēt lidostas darbību ar aviokompāniju interesēm, izstrādājot pašreizējai ekonomiskai situācijai atbilstošu tarifu politiku. «Uzstādījums – palielināt pasažieru pārvadājumu plūsmu - ir nemainīgs. Lidostai jālemj, kā šo uzdevumu sasniegt sarežģītākos ekonomiskajos apstākļos,» atzīmē Gerhards. Jāpiebilst, ka iepriekšējā Satiksmes ministra Ainara Šlesera laikā no vairāku aviosabiedrību puses tika dzirdētas sūdzības par īpaši izdevīgiem noteikumiem nacionālajai aviokompānijai Air Baltic un zemo cenu Īrijas lidsabiedrībai Ryanair.