Getliņi EKO ik nedēļu novāks 10-12 tonnas gurķu

Autors: Lelde Petrāne
2017. gada 02. oktobris plkst. 16:48

Šodien sākusies SIA Getliņi EKO gurķu jaunā sezona. Gurķu audzēšana ir Getliņu jaunais plāns lauksaimniecības virziena attīstībā, kas papildina tomātu audzēšanu.

Gurķu audzēšana notiek 2017. gada vasarā atklātajā 3. siltumnīcas kārtā, kas ir izveidota kā augsti tehnoloģiska gurķu audzēšanai piemērota siltumnīca. Tajā ir izmantots led apgaismojums un siltumnīca ir pirmā šāda veida siltumnīca pasaulē, kur gurķu audzēšanai tiek izmantots full-led apgaismojums, informēja uzņēmumā. Drīzumā tas plāno sākt arī gurķu mazsālīšanu un fasēšanu.

Siltumnīca ir 0,3 hektārus plaša, piemērota gurķu intensīvai audzēšanai ziemā, izmantojot apgaismojumu un rekuperācijas iekārtas. Gurķu stādu izvēlē un audzēšanā Getliņi EKO sadarbojas ar eksperimentālajām siltumnīcām, kuras attīsta uzņēmums PHILIPS, lai izceltu tās gurķu sugas, kuras ir piemērotas audzēšanai ziemā.

Oktobra otrajā pusē jauno Getliņi ražu papildinās arī oranžie un sarkanie tomāti. Plānots, ka sezonas laikā, kas turpināsies no oktrobra līdz jūlijam, ik nedēļu tiks novāktas 10-12 tonnas gurķu.

Uzņēmuma agronoms audzēšanai ir izvēlējies garo un īso gurķu šķirnes. To cena ir 1,45 € / kg par garajiem gurķiem un 2,45 € / kg par īsajiem gurķiem.

SIA Getliņi EKO ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona Getliņi apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs.