Ģimenes valsts pabalstam trūkst aptuveni 11 miljoni latu

2011. gada 26. aprīlis plkst. 9:30
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Labklājības ministrijai (LM) nav izdevies savā saimniecībā sameklēt 11 milj. Ls, kas nepieciešami ģimenes valsts pabalsta (ĢVP) izmaksai no šā gada 1.jūlija, tāpēc minēto naudas summu LM lūgusi rast Finanšu ministrijai (FM), kas pagaidām šādu LM lūgumu neesot saņēmusi un atturas komentēt, vai nauda tiks piešķirta.

Neoficiāli zināms, ka naudu varētu atvēlēt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, raksta Diena. Tas gan varētu nepatikt starptautiskajiem aizdevējiem, kuri jau pirms kāda laika mudināja maksāt ĢVP vienīgi trūcīgajiem.

Kā zināms, valdība pērn lēma taupīt uz ĢVP un plāni, ko ar šo pabalstu darīt šajā un turpmākajos gados, nepilna pusgada laikā mainījušies visai bieži. FM pērn, izstrādājot 2011. gada budžetu, rosināja ĢVP – 8 Ls mēnesī par katru nepilngadīgu bērnu - maksāt tikai par trūcīgu ģimeņu bērniem. Pēc LM iebildēm panākts kompromiss - pabalstu līdz šā gada 1.jūlijam maksāt tāpat kā līdz šim, bet no gada vidus veikt izmaiņas.

LM pašreizējie plāni paredz ĢVP ekonomiski aktīvajiem vecākiem aizstāt ar lielākiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumiem. Proti, palielināt ar IIN neapliekamo minimumu par katru atvasi no pašreizējiem 70 latiem līdz 102 latiem mēnesī. ĢVP saglabās nenodarbinātiem vecākiem, kā arī nodarbinātiem vecākiem, kuru ģimenēs ir vairāki bērni un nodokļa atvieglojums netiek piemērots par visiem bērniem. «Gan pie varianta tehniskā risinājuma, gan aprēķiniem vēl tiek strādāts,» teic LM pārstāve Marika Kupče.

LM pārstāve saka, ka šogad ĢVP nekas nemainīsies. Jautāta, kā var tik droši apgalvot, ja LM cerības rast pabalstam no 1.jūlija trūkstošo naudu nav attaisnojušās, M. Kupče norāda: pašreizējie normatīvi paredz pabalsta izmaksu visa šā gada garumā, nauda tam ir jārod, un LM lūgusi FM nodrošināt nepieciešamo finansējumu.

Pretēji LM sacītajam FM pārstāve Baiba Melnace teica, ka pērn beigās atbalstītie normatīvi paredz līdz šā gada jūnijam maksāt pabalstu par katru bērnu, bet no jūlija - tikai trūcīgajiem. No šogad budžetā paredzētajiem 23 milj. Ls latu ĢVP pirmajā ceturksnī izmaksāti 8,3 milj. Ls. Ja pabalstu no 1. jūlija maksātu tāpat kā līdz šim, tad papildus nepieciešami ap 11 milj. Ls.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām