Giraffe360 automatizē telpas dokumentēšanu 

Jaunais «Giraffe360» kameras modelis ir pirmais rezultāts nesenajai riska kapitāla fonda «Change Venture» un citu investoru ieguldījumam; šī gada laikā plānots desmitkāršot klientu skaitu.

Anda Asere, 10.5.2019
1/3

Publicitātes foto

«Šī, iespējams, ir šobrīd labākā telpu dokumentēšanas kamera pasaulē. Mēs ticam, ka no Latvijas var izveidot uzņēmumu, kas kļūs par nozares līderi pasaulē. Lai to izdarītu, mums ir jābūt labākajam produktam, tāpēc daudz laika un enerģijas tiek veltīts vismazākajām detaļām produktā,» teic Mikus Opelts, «Giraffe360» līdzdibinātājs.

Jaunais kameras modelis esot teju divas reizes ātrāks par iepriekšējo un ir vienkāršota tās lietojamība, padarot produktu pieejamāku plašam lietotāju lokam. «No trim pogām kameras interfeisā esam spējuši nonākt pie divām pogām. Tāpat pilnībā esam izmainījuši lāzeri kamerā, kas mums tagad ļauj skenēt punktu mākoni. Tas ļauj izveidot precīzu plānojumu ar visiem mērījumiem un profesionālas kvalitātes bildes. Šī ir unikāla kombinācija,» viņš apgalvo. M. Opelts izceļ, ka jaunās kameras funkcionalitāte ietver LiDAR 360 grādu mērīšanas sensoru, kas rotē vairākas reizes sekundē un izveido 200 tūkstošus mērījumu punktus, vienmēr ieslēgtu kameras statusa ekrānu, lai monitorētu failu augšupielādi un bateriju. Kameras lietošanai neesot nekādu ierobežojumu un to varot brīvi lietot gan lielās, gan mazās telpās, kā arī brīvā dabā.

Šobrīd «Giraffe360» ir klienti desmit valstīs un šogad plānots desmitkāršot klientu skaitu. «Mums jau ir uzkrājies liels gaidīšanas saraksts ar uzņēmumiem, kas pierakstījās uz abonementu vēl pirms jaunā modeļa iznākšanas tagad esam sākuši jaunā produkta piegādi pirmajiem klientiem,» teic M. Opelts. Jaunais modelis dodot iespēju lietotājam ar vienu pogas spiedienu iegūt augstas kvalitātes telpas digitālo nospiedumu un pēc īsa brīža to saņemt savā e-pastā dažādos failu formātos, piemēram, kā 2D plānojumu, fotogrāfijās vai pilnā vides virtuālajā tūrē. «Ar šo tehnoloģiju «Giraffe360» pilnībā automatizē telpas dokumentēšanas procesu visdažādākajos formātos,» viņš teic. Risinājuma pamatā ir apvienota foto kamera ar lāzeri vienā produktā, kas automātiski un sinhroni darbojas telpā, dodot iespēju iegūt dažādu dimensiju datus no telpas un pārvērst lietotājam svarīgos failu formātos.

Nekustamā īpašuma tehnoloģiju risinājumi ir viens no straujāk augošajiem jaunuzņēmumu segmentiem pasaulē. «Nekustamais īpašumus ir viena no visvērtīgākajām aktīvu klasēm, taču šī nozare līdz ar tehnoloģiju attīstību nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas. Pēdējo trīs gadu laikā paradigmu maiņa ir strauji sākusies. Mums šī ir vienreizēja iespēja būt lielu nozares pārmaiņu priekšgalā un strauji attīstīties starptautiski reizē ar citām inovatīvām kompānijām,» iepriekš teica M. Opelts. Vaicāts, kā šī tehnoloģija palīdzēs biznesā, viņš norāda, ka nekustamā īpašuma kompānijām, kas ir galvenie «Giraffe360» pakalpojuma lietotāji, aktuāla ir kļuvusi digitālo dvīņu veidošana, kas nozīmē dokumentēt īpašumu digitāli visdažādākajiem mērķiem. Piemēram Notre Dame Parīzē tiks atjaunota, izmantojot pirms gadiem veikto 3D skenējumu. Tāpat augstas kvalitātes vizualizācijas ļauj nodrošināt ātrāku īpašumu tirdzniecību tiešsaistē.

Db.lv jau rakstīja, ka šī gada janvārī «Giraffe360» paziņoja, ka otrajā sēklas investīciju raundā uzņēmums ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu riska kapitāla investīciju. Investīciju raundā piedalījās vairāki riska kapitāla fondi «Change Ventures», «Capitalia» un citi investori. ««Giraffe360» unikālā tehnoloģija un biznesa modelis jau šobrīd ir radījis interesi visā Eiropā, un mēs ticam, ka šis ir tikai sākums,» iepriekš norādījis riska kapitāla fonda «Change Ventures» vadītājs Andris K. Bērziņš.

«Giraffe360» izstrādā kameras un programmatūras tehnoloģijas telpu skenēšanai. Produktu pilnībā izstrādā un ražo Latvijā. Idejas autori un uzņēmuma dibinātāji ir brāļi Mikus un Madars Opelti. Uzņēmums 2016. gadā piesaistīja pirmo sēklas investīciju pusmiljona eiro apmērā no Igaunijas riska kapitāla kompānijas «Koha Capital» un kopumā uzņēmums divu gadu laikā investīcijās ir piesaistījis 1,5 miljonus eiro. Starp uzņēma klientiem ir tādas nekustamā īpašuma kompānijas kā «RE/MAX», «John Taylors» un «City24».

2018. gadā «PropTech Baltic» konferencē «Giraffe360» ieguva balvu kā labākais nekustamā īpašuma tehnoloģijas jomas uzņēmums Baltijā, kā arī atzīts par vienu no 25 inovatīvākajiem nekustamā īpašuma tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā.

Tevi varētu interesēt

Jaunuzņēmums Giraffe360, kas radījis tehnoloģiju, lai jebkurš lietotājs ar vienu pogas pieskārienu spētu...

Foruma PropTech Riga ietvaros noticis Latvijā pirmais ar nekustamo īpašumu jomu saistīto startup uzņēmumu...

SIA Giraffe360 nepilna gada laikā ir spējusi iegūt klientus septiņās valstīs un...

Lai gan vasara tipiski ir atvaļinājumu laiks, uzņēmēji ne vienmēr atrod laiku...

Jomas eksperti starp potenciālākajiem jaunuzņēmumiem Latvijā min vairākus – Anatomy Next,...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

ASV interneta tirdzniecības giganta «Amazon» dibinātājs un vadītājs Džefs Bezoss, kurš vada...

Biznesa portāls db.lv šorīt konstatēja, ka sociālajā tīklā Facebook lietotājiem tiek piedāvāts...

Mūsdienu izaicinājumi pārtikas ražošanā un lauksaimniecībā rada ne vien nepieciešamību, bet...

ASV riska kapitāla investors, kādreizējais Google, Facebook un Youtube izpilddirektors Bendžamins...

Lai Latvijas piensaimniecības nozare attīstītos līdzi laikam, tai kļūstot ne vien efektīvākai,...

Pēdējā pusgada laikā tehnoloģiju uzņēmums Apple iegādājies 20-25 uzņēmumus, intervijā CNBC...

Sociālo mediju kompānija «Facebook» plāno viena miljarda ASV dolāru (890 miljonu eiro)...

Tehnoloģiju uzņēmums Huawei Technologies šā gada pirmajā ceturksnī kļuvis par otro lielāko...

Patērētāji vēlas ieguldīt naudu jaunos, inovatīvos produktos, tādēļ uzņēmumiem ātrā tempā...

Šogad savstarpējo aizdevumu platforma ieviesīs Mintos konta numuru, kas ļaus to izmantot...