Citas ziņas

Goba neizslēdz iespēju startēt politikā

Sandra Dieziņa, 11.05.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ilggadējais a/s Agrofirma Tērvete valdes priekšsēdētājs Modris Goba atstājis amatu un neizslēdz iespēju startēt politikā. M. Goba sarunā ar Db sacīja: «Nav izslēgts, ka es varētu startēt politikā, jo tagad tam būs vairāk laika.»

Viņš stāsta, ka savā dzīvē pieredzējis vairākas iespējas, kad varējis ienākt politikā. Pirmā iespēja – vēl agrākās Augstākās padomes laikā, kad no viena apgabala startējis vēlēšanās kopā ar Raitu Černaju, bet toreiz cilvēki neesot noticējuši un viņš nav ievēlēts. Taču M. Goba vadīja agrofirmu Tērvete un teic, ka savas ieceres politikā realizētu tāpat, kā vadot Tērveti, kas piedzīvojusi izaugsmi un nesusi labumu visai Latvijas tautsaimniecībai.

Otra reize bijusi tad, kad viņš ievēlēts 6. Saeimā, taču korupcijas novēršanas likuma dēļ nolika deputāta mandātu un turpināja vadīt agrofirmu, kas piedzīvojusi vērā ņemamu attīstību. Tagad M. Goba atzīst, ka varētu domāt par politiku, taču esot jāredz komanda, kur varētu iesaistīties. Viņš gan atzīst, ka «pagaidām, liekot roku uz sirds, neredzu tādu politisko spēku, kur varētu iesaistīties», taču, iespējams, ka līdz nākamajām vēlēšanām kas varētu mainīties.

M. Gobu neapmierina, ka politikā darbojas «īkšķa» princips, par kuru jābalso partijām, līdz ar to katram deputātam esot mazas iespējas ko ietekmēt. Tāpat viņam esot nepieņemama politisko spēku saistība ar oligarhiem. M. Goba uzskata, ka politiķiem pietrūkst stingrības neatkarīgu lēmumu pieņemšanā un tā ir «ietekme no tiem žņaugiem, kas Latvijai uzlikti iepriekšējo gadu cilvēku noslāņošanās dēļ, turklāt milzīgas oligarhu ietekmes un ārvalstu kapitāla ietekmes dēļ politiķi nevar būt brīvi lēmumu pieņemšanā».

Agrofirmu Tērvete M. Goba vadījis kopš 1990. gada. Turpmāk viņš darbosies kā uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks.