Google 82 miljonus vērtais lidojumu terminālis Silīcija ielejā

2013. gada 07. maijs plkst. 9:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas aviopakalpojumu kompānija Signature Flight Support saņēmusi atļauju termināļa celtniecībai Sanhosē starptautiskajā lidostā Silīcija ielejā. Celtniecības izmaksas aplēstas 82 miljonu ASV dolāru apmērā un paredzēts, ka to galvenokārt izmantos tehnoloģiju gigants Google.

Saskaņā ar plānu paredzēts, ka Lielbritānijas kompānija būvēs termināli, kas apkalpos Google un citu Silīcija ielejas pārstāvju lidaparātus, vēsta mercurynews.com.

Tāpat plānots uzcelt septiņus lidmašīnu angārus, no kuriem piecus izmantos Google dibinātāju – Sergeja Brina un Lerija Peidža, kā arī vadītāja Ērika Šmita - lidaparātus pārvaldošais uzņēmums Blue City Holdings.

Iepriekš plānus par Silīcijas ielejas kompāniju personīgo lidostas termināli apdraudēja vietējo iedzīvotāju iebildumi, kas bija saistīti ar iespējamo «trokšņa piesārņojumu». Tomēr vietējā pašvaldība ar ievērojamu balsu pārsvaru atbalstījusi plānoto termināļa celtniecību, kas dos arī jūtamu atspaidu finansiālu problēmu nomocītajai lidostai.

Paredzēts, ka privātā termināļa celtniecība radīs 150 līdz 200 jaunas darbavietas, kā arī vairākus desmitus pēc tā pabeigšanas. Papildus investīcijām termināļa būvniecībā, Sanhosē lidosta katru gadu saņems nomas maksu trīs miljonu ASV dolāru apmērā. Zeme, uz kuras tiks būvēts terminālis, Lielbritānijas kompānijai iznomāta uz 50 gadiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām