Google ASV «izsprūk» sveikā

2013. gada 04. janvāris plkst. 12:56
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV Federālā Tirdzniecības komisija izbeigusi 19 mēnešus ilgo izmeklēšanu saistībā ar iespējamiem Google pretmonompola pārkāpumiem un interneta gigantam nav piespriedusi nekādas sankcijas, vēsta ASV plašsaziņas līdzekļi.

Google tika vainota manipulācijās ar interneta meklētāja rezultātiem, kuri kompānijas produktus uzrādīja kā pirmos, tādējādi nodarot zaudējumus konkurentiem. Federālās Tirdzniecības komisijas lēmums tiek vērtēts kā trieciens Microsoft un citām mazākām kompānijām, kuras vēlas ierobežot Google interneta valdījumus. Lēmums jau saņēmis asu kritiku, kura norāda, ka tādējādi Google tiks iedrošināta uz turpmākiem pārkāpumiem.

Komisija gan secinājusi, ka Google meklētāja rezultāti dažkārt ir par labu kompānijas pašas produktiem, tomēr neesot pierādījumu, ka tas pārkāpj ASV pretmonopola likumdošanu vai negatīvi ietekmē klientu izvēles iespējas.

Google monopolstāvokļa izmeklēšanu uzsākusi arī Eiropas Komisija (EK). Eksperti tomēr pieļauj, ka arī EK nevērsīsies īpaši bargi pret Google. Eiropas Konkurences komisārs Joakins Almunja decembrī paudis cerības, ka gada sākumā ar Google tiks panākta vienošanās.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija var sodīt Google ar naudas sodu līdz pat 10% no kompānijas ieņēmumiem, kas 2011.gadā veidoja 37,9 miljardus ASV dolāru.

Tomēr tehnoloģiju eksperti arī norāda, ka pēc šādām izmeklēšanām, lai gan tikusi cauri sveikā, Google kļūs piesardzīgāka. «Google ir kompānija, kurai nepatīk strīdēties ar valdībām, atšķirībā no Microsoft, kura plēšas ar nagiem un zobiem. Google cenšas organizēt sarunas, viņi ir daudz mācījušies sabiedrisko attiecību jomā. Es domāju, ka viņi būs piesardzīgi, tomēr turpinās iekulties nepatikšanās,» laikrakstam Los Angeles Times sacīja Amerikas Pretmonopola institūta prezidents Berts Foers.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām