Google gatava pirkt navigācijas start-up Waze par 1,1 miljardu ASV dolāru

2013. gada 10. jūnijs plkst. 15:33
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju milzis Google piekritis iegādāties karšu un navigācijas start-up uzņēmumu Waze, un tiek paredzēts, ka darījums notiks par 1,1 miljardu ASV dolāru, raksta ārvalstu mediji.

«Google vajag saglabāt savu pārākumu, piedāvājot navigācijas pakalpojumus, » norāda Gartner analītiķis Endrjū Frenks (Andrew Frank), skaidrojot, ka tie ir galvenais elements viņu mobilo pakalpojumu reklamēšanā.

Oficiāls paziņojums par darījumu varētu tiks izplatīts šīs nedēļas sākumā, citējot drošus avotus, pauž Bloomberg News. Zināms, ka arī sociālais medijs Facebook vēlas iegādāties satelītnavigācijas kompāniju Kalifornijā bāzēto Waze, taču Facebook nav izdevies vienoties ar Waze par darījuma cenu. 

Pērn Waze lietotāju skaits palielinājās trīs reizes un sasniedz 45 miljonus. Martā vien Waze bezmaksas lietojumprogrammu lejupielādēja 1,5 miljoni viedierīču lietotāju, liecina Calacalist dati.

Tiek paredzēts, ka Waze iegāde dos triecienu Google konkurentiem Apple, kas pēdējā laikā nopūlējušies ar savu karšu sistēmas izstrādi. Jau rakstīts, ka plašu rezonansi sabiedrībā bija izraisījis Apple neveiksmīgais mēģinājums ieviest Apple iPhone iOS 6 karšu sistēmu. Sakarā ar kļūdainajiem apzīmējumiem, lietotāji pauda sašutumu tam speciāli izveidotā mājas lapā, un bažas par Apple kļūdām pauda arī policijas pārstāvji. Rezultātā kompānijas vadītājam Timam Kukam nācās atvainoties Apple lietotājiem par sagādātajiem uztraukumiem.

Kompānija Waze dibināta Izraēlā pirms pieciem gadiem, un 2011. gadā Izraēlā uzņēmums nodarbināja 70 cilvēkus, bet Palo Alto Kalifornijā - desmit cilvēkus.  

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām