Google jaunattīstības valstīs plāno izmantot gaisa balonus interneta pārraidīšanai

2013. gada 03. jūnijs plkst. 11:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google izstrādā bezvadu interneta tīklu, kas, izmantojot gaisa balonus un televīzijas frekvences, jaunattīstības valstīs miljoniem cilvēku varētu ļaut iegūt pieeju tiešsaistei.

Google plāno izmantot gaisa balonus un dirižabļus, tos pārvēršot speciālās platformās, kas spēs interneta signālu pārraidīt simtiem kilometru lielā attālumā, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta The Wall Street Yournal.

Šādu risinājumu Google iecerējusi izmantot Āfrikas vidienē un Dienvidaustrumāzijā. Tāpat interneta gigants pēta iespējas interneta nodrošināšanai jaunattīstības valstīs izmantot televīzijas frekvences un satelīttīklus. Izskanējušo informāciju Google pagaidām nav komentējusi.

Lai izveidotu šādus interneta tīklus, Google gatavojas sadarboties ar vietējiem telekomunikāciju operatoriem un izveidot dažādus uzņēmējdarbības modeļus.

Kompānija esot uzsākusi sarunas ar Dienvidāfrkas republikas un Kenijas regulatoriem par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā. Prognozējams, ka tam būs nepieciešami vairāki gadi. Google jau patlaban veikusi eksperimentus šajā virzienā, Dienvidāfrikā dažām skolām piedāvājot internetu, kas tiek nodrošināts ar neizmantotu televīzijas frekvenču palīdzību.

Tāpat tehnoloģiju kompānija uzsākusi darbu, lai izstrādātu jaunus mikroprocesorus un lētus viedtālruņus. Šādā veidā Google varētu «pieslēgt» tiešsaistei daudzus miljonus cilvēku, kuriem patlaban internets nav pieejams. Saskaņā ar dažādām aplēsēm, vairāk nekā pusei planētas iedzīvotāju nav pieejams globālais tīmeklis.

Eksperti norāda, ka gaisa balonu izmantošana interneta pārraidīšanai ir visai iespējama un pati tehnoloģija nav nekāds jaunums. ASV jau pirms divām desmitgadēm uzsāka aerostatu izmantošanu, lai uz Kubu pārraidītu pret režīmu vērstu televīzijas kanālu TV Marti, vēsta Arstechnica.

Savukārt ASV Gaisa spēki izmanto gaisa balonus kā retranslatoru platformas, lai palielinātu radiosakaru efektivitāti. Tāpat ir veikti eksperimenti ar gaisa baloniem, kurus var izmantot katastrofu skartajās zonās, lai koriģētu glābēju darbus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām