Google piedāvā 3,14 miljonus par Chrome OS operētājsistēmas uzlaušanu

2013. gada 30. janvāris plkst. 12:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta kompānija Google martā rīkos datu drošības konferenci CanSecWest, kuras ietvaros ikviens varēs mēģināt «uzlauzt» kompānijas izveidoto Chrome OS operētājsistēmu, saņemot naudas balvas.

Kompānija norāda, ka drošība ir tās galvenā prioritāte, tomēr neesot perfektas programmatūras, tāpēc izlemts sadarboties ar datu drošības speciālistiem, lai atrastu sistēmas ievainojamākos punktus. Sacensības nosauktas par Pwnium 3 un tiem, kas operētājsistēmu uzlauzīs, tiks piešķirtas naudas balvas 110 un 150 tūkstošu ASV dolāru apmērā. Savukārt kopējais balvu fonds pārsniedz 3,14 miljonus ASV dolāru.

«Mēs uzskatām, ka šādas balvas atspoguļo papildus grūtības, ar kurām ir jāsaskaras, lai apietu Chrome OS aizsardzību, salīdzinot ar tradicionālajām operētājsistēmām,» sacīja Google drošības komandas pārstāvis Kriss Evans.

Līdzīgas sacensības Google organizēja jau agrāk, kad datu drošības speciālistiem tika maksāts par kļūdu atrašanu Chrome interneta pārlūkā. Aizvadītā gada nogalē Google izmaksāja rekordlielu atlīdzību pētniekiem, kuri atklāja drošības problēmas interneta pārlūkā Chrome. Kopumā Google speciālistiem izmaksāja 26,5 tūkstošus ASV dolāru par atklātām drošības problēmām.  Programma, kuras ietvaros par atklātām drošības problēmām Google Chrome interneta pārlūkā var saņemt atlīdzību, kompānija uzāka jau pērn. Līdzīga programma ir arī Mozilla Foundation, kas izstrādā Firefox interneta pārlūku.

Google Chrome OS iepriekš saņēma atzinību kā droša operētājsistēma, taču pagaidām nav ieguvusi tādu pašu popularitāti kā Chrome interneta pārlūks. Eksperti bijuši piesardzīgi attiecībā uz lielo uzmanības pievēršanu mākoņskaitļošanas izmantošanai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām