Google savu aizsaulē aizgājušo darbinieku dzīvesbiedriem maksās pusi darbinieka algas

2013. gada 28. maijs plkst. 10:18
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Google izpelnījusies slavu kā uzņēmums, kas gādā par savu darbinieku labklājību, piedāvājot dažādas «ekstras», piemēram, bezmaksas friziera pakalpojumus, uz vietas gatavotas pusdienas, ārsta pakalpojumus darba vietā, inovatīva dizaina biroju un atpūtas telpas u.c., taču pēdējā laika Google ievērojamākais jauninājums rūpēs par saviem darbiniekiem sniedzas aiz šīs dzīves robežām, vēsta forbes.com.

«Tas varētu izklausīties smieklīgi, taču mēs Google darbinieku priekšrocību sarakstā esam iekļāvuši arī «ekstras» pēc nāves,» stāsta cilvēkresursu vadītājs (Chief People Officer) Laszlo Boks (Laszlo Bock). Viņš skaidro, ka, mirstot Google darbiniekam, viņu pārdzīvojušais dzīvesbiedrs desmit gadu garumā ik gadu saņems 50% no bijušā Google darbinieka algas. Turklāt katrs Google darbinieka bērns līdz 19 gadu vecumam no kompānijas saņems maksājumu viena tūkstoša ASV dolāru apjomā, savukārt tie bijušo Google darbinieku bērni, kas būs pilna laika studenti, šo kompānijas atbalstu baudīs līdz 23 gadu vecumam.

Patlaban Google darbinieku «pēcnāves priekšrocībai» - nodrošināt finansiālu atbalstu bijušā darbinieka dzīvesbiedram un bērniem - atbilst lielākā daļa no 34 tūkstošiem Google darbinieku.

Google pārstāvis stāsta, ka arī līdz šim Google centusies atbalstīt bijušo kompānijas darbinieku laulātos, ja Google darbinieks atvadījies no dzīves. «Acīmredzami kompānija Google no šāda atbalsta sniegšana neko neiegūst,» atzīst L. Boks, norādot, ka lēmums par finansiāla atbalsta sniegšanu Google darbinieku tuviniekiem, kas pārdzīvojuši dzīvesbiedrus, ir vien kompānijas dāsnuma un līdzcietības apliecinājums. Uzņēmumam ir svarīgi palīdzēt ģimenēm, kuras satricinājusi tuvinieka nāve, uzsver L. Boks.

Tāpat Google ir dāsna attiecībā pret jaunajiem vecākiem. Ģimenē piedzimstot atvasei, tēvs ir tiesīgs doties sešu nedēļu apmaksātā atvaļinājumā, bet mātes – 18 nedēļu pilnībā apmaksātā atvaļinājumā. 2008. gadā aptuveni 60% no visiem strādājošiem ģimenē bija atvases, kas jaunākas par sešu gadu vecumu, liecina oficiālie dati. Tādējādi Google, atbalstot jaunos vecākus, paaugstina savas iespējas «paturēt» tos kompānijā.

Google tīrā peļņa šā gada pirmajos trīs mēnešos pieaugusi līdz 3,35 miljardiem ASV dolāru, kas ir 16% kāpums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām