Google steidz ieņemt Apple vietu - akcijas vērtība sasniedz rekordus

2013. gada 20. februāris plkst. 11:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta kompānijas Google akcijas vērtība pārsniegusi 800 ASV dolāru atzīmi, kas uzņēmuma vēsturē ir rekordsumma. Vērtības kāpumu Google akcijām veicinājusi investoru pārliecība par interneta milža izaugsmi.

Pirms pieciem gadiem Google akcijas vērtība bija sasniegusi 700 ASV dolāru, tomēr pēc tam sekoja finanšu krīze, kas lika ievērojami krist kompānijas akciju vērtībai. Pēc krīzes Google sāka atgūties un otrdien tās akcijas vērtība jau bija sasniegusi 806,85 ASV dolāru, vēsta AP.

Google akciju vērtības kāpums noticis pēdējo septiņu mēnešu laikā – periodā, kas pārklājās ar ievērojamo Apple akciju vērtības samazināšanos. Kopš aizvadītā gada Apple zaudējusi aptuveni 35% savas tirgus vērtības.

Pēc ievērojamā akciju vērtības krituma Apple uz laiku bija zaudējusi pat pasaules vērtīgākās kompānijas statusu. Tomēr vēlāk, akciju vērtībai palēnām atgūstot savas pozīcijas, Apple atkal kļuva par pasaules vērtīgāko kompāniju ar tirgus vērtību 432 miljardu ASV dolāru apmērā. Otrajā vietā palikusi enerģētikas kompānija Exxon Mobil Corp. (402 miljardi ASV dolāru), bet trešo ar 266 miljardiem, ieņem Google.

Google izaugsmi veicina reklāmas bizness un straujus apgriezienus uzņemošais viedtālruņu un planšetdatoru tirgus, kur interneta gigants ar savu Android operētājsistēmu ir ieņēmis spēcīgas pozīcijas. Tāpat Google dominē interneta meklētāju tirgū. Saskaņā ar analītiķu kompānijas ComScore aplēsēm, Google interneta meklētājs ASV tirgū kontrolēja 67%, bet Yahoo! un Microsoft kopā nedaudz mazāk par 30%, vēsta Bloomberg.

Analītiķi norāda, ka Google panākumus veicinājusi arī jaunā vadība un izpilddirektors Lerijs Peidžs, kurš pie kompānijas vadības stūres stājās pirms diviem gadiem. Jaunā vadība ar Google devusies interneta gigantam iepriekš nezināmos ūdeņos – YouTube video apmaiņas vietne, Android operētājsistēma, interneta pakalpojumi un topošais Google produkcijas veikalu projekts – kas, kā atzīts tehnoloģiju eksperti, līdz šim ir atmaksājies.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām