Google un Opera «iegāzuši» Microsoft

2013. gada 08. marts plkst. 10:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības (ES) tehnoloģiju gigantam Microsoft piespriesto sodu un izmeklēšanu veicinājusi interneta kompānija Google un Norvēģijas interneta pārlūku izstrādātājs Opera. 

Abas kompānijas bija vērsušās Eiropas Komisijā ar ierosinājumu izmeklēt Microsoft darbības, kā arī palīdzējušas ar informāciju ES izmeklētājiem, vēsta Financial Times. To, ka Microsoft konkurenti palīdzējuši ar izmeklēšanu, atzinis Eiropas konkurences komisārs Hoakins Almunija. Komisārs gan nav atklājis konkurentu nosaukumus. Izskanējušo informāciju abas kompānijas gan nav komentējušas.

Db.lv jau vēstīja, ka ES kompānijai Microsoft par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumiem piesprieda 561 miljonu eiro lielu soda naudu. Iepriekš tika prognozēts, ka Microsoft varētu tikt sodīta pat ar vairākos miljardos mērāmu soda naudu.

ES norāda, ka Microsoft 2009. gadā apņēmās nodrošināt, ka tās klientiem ir iespējams izvēlēties interneta pārlūkprogrammu. Savienības izmeklēšanas laikā secināts, ka Microsoft šo apņemšanos neesot pildījusi un interneta pārlūkprogrammas izvēles iespējas nebija pieejamas laika posmā starp 2011. gada maiju un 2012. gada decembri izplatītajā programmatūrā.

Tikmēr Microsoft pilnībā atzinusi savu vainu, kuru kompānija skaidro ar tehniskas dabas problēmām, un atvainojusies. Microsoft arī uzsver, ka spērusi nepieciešamos soļus, lai nākotnē izvairītos no līdzīgām problēmām.

Analītiķi pieļauj, ka ES piespriestā soda nauda Microsoft, kalpos arī kā brīdinājums citām tehnoloģiju kompānijām. Vairākas izmeklēšanas saistībā ar privāto datu aizsardzību uzsāktas pret interneta gigantu Google. Paralēli EK nodarbināta arī ar Google pretmonopola likumdošanas pārkāpumiem. Google tiek apsūdzēta negodprātīgā dominējošā stāvokļa interneta meklēšanā un tiešsaistes reklāmā izmantošanā. Tiek prognozēts, ka Google un EK šajos jautājumos spēs noslēgt izlīguma vienošanos.

Eksperti pieļauj, ka Microsoft piespriestais sods kalpos kā vēstījums Google, ka ES regulatori noskaņoti nopietni.

Dalies ar šo rakstu