Jaunākais izdevums

Režisors Ģirts Šolis Liepājas Leļļu teātrī radījis Zanes Zustas bērnu grāmatas "Ucipuci meklē mājas" dramatizējumu.

Bērnu grāmata – rotaļlieta "Ucipuci meklē mājas" dienasgaismu ieraudzīja 2015. gadā. Tā ir Latvijā radīta grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem - četru produktu apvienojums, kas ietver – grāmatu, leļļu teātri, papīra lelles un zinības. 2017. gadā iznāca arī otrā daļa "Ucipuci domā ārpus kastes". Pagājušā gada aprīlī "Ucipuci meklē mājas" tika izdota arī tādā vērienīgā tirgū kā Ķīna.

Pirmās grāmatas un tagad tapušās izrādes galvenā varone ir rotaļu pūcīte Ucipuci, kura ģimenes ceļojuma laikā ir nozaudējusies Itālijā un piedzīvo aizraujošus brīžus, meklējot ceļu mājup pie sava saimnieka – puisēna Kriša. Izrādes veidotāji to nodēvējuši par pasaulē mīlīgāko šausmenīti.

Māksliniece Evija Timma-Novika grāmatas ilustrācijas pārcēlusi izrādes scenogrāfijā, bet leļļu mākslinieces Laura Rutkovska un Kristīne Dekovice centušās radīt līdziniekus grāmatas tēliem.

Mikus Frišfelds izrādi ietērpis skaņās un sakomponējis "lipīgas" dziesmas. Bet video ļauj sekot katram Ucipuci solim un redzēt visu, ko redz pati pūce no pagultes, kastes vai skapjaugšas. Aktieri Pēteris Lapiņš un Ilze Jura (dublējas ar Madaru Enkuzenu) izrādes laikā iemieso teju desmit stāsta varoņus.

Ģ. Šolis akcentē, ka ir nepieciešams iestudēt latviešu autoru darbus, un teic: "Bieži literatūra komercializējas un kļūst par lētu izklaidi, taču Zane Zusta bez liekas moralizēšanas pratusi bērnu grāmatās atklāt noderīgas dzīves patiesības. Izrādē ļoti domāts par mazo skatītāju iesaisti. Gluži kā maza uzvedības rokasgrāmata tā palīdz sagatavoties dažādām dzīves situācijām."

"Reizē ar izrādi grāmata piedzīvos jau ceturto tirāžu, tāpēc novēlu arī uzvedumam piedzīvot tādus pašus panākumus, iekarojot skatītāju sirdis," saka Ucipuci grāmatu autore, rakstniece Zane Zusta.

Skatītāji pirmos iespaidus varēs gūt divās pirmizrādēs 2020. gada 22. un 23.februārī. Izrāde paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (no 3 gadu vecuma) un ilgst 45 minūtes.

Iestudējums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu un iekļaujas programmā "Latvijas skolas soma".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ikkatrs no mums meklē to īsto un vienīgo darba rīku, kas būs izcils sabiedrotais gan svarīgo darbu izpildē, gan atpūtas brīžos. Arvien populārākas kļūst ierīces, kuras ir viegli pārnēsājamas, bet saglabā jaudīgu veiktspēju, kā, piemēram, planšetdatori. Radošās sfēras pārstāve un aktrise Ieva Florence-Vīksne nesen savā īpašumā ieguva jauno Huawei MatePad 11 un dalās iespaidos, kāpēc planšetdators ir piemērots viņas krāsainajam ikdienas ritmam un kādas funkcijas noderēs kā studentiem tā profesionāļiem ar steidzīgu dienas ritmu.

1. Ērta ierīču savstarpēja savienošana

Kā pirmo, aktrise uzsver tieši vairākekrānu sadarbību (Multi-screen Collaboration) funkciju, jo tā visvairāk noder ikdienā. Ieva aktīvi izmanto pierakstu lietotni, aprakstot savas sajūtas un dzeju, tāpēc viedtālruņa savienošana ar planšetdatoru ļauj ātri un ērti pārnest iesākto tekstu no viedtālruņa uz planšetdatoru, lai turpinātu teksta apstrādi un papildinātu to ar svaigām idejām. Tieši tāpat var rīkoties arī ar cita veida failiem, kā, piemēram, fotogrāfijām un video.

Šādas sadarbības iespējas lieliski aizstāj tradicionālo failu sūtīšanu sev e-pastā, citās ziņu sūtīšanas platformās vai ar zibatmiņas starpniecību, nodrošinot ātrāku datu apstrādi un efektīvāku darbu izpildi.

Komentāri

Pievienot komentāru