Granīta ielā veidos jaunu industriālo parku 

Tuvāko gadu laikā Grantīta ielā 1005,7 hektārus lielā teritorijā paredzēts izveidot industriālo parku, informē Rīgas dome.

Gunta Kursiša, 28.1.2013

Industriālo parku paredzēts izveidot Šķirotavas apkaimē starp Pļavniekiem, Ķengaragu un Rīgas robežu. Teritorijas ziemeļrietumu daļā izvietotas galvenokārt ražošanas ēkas un noliktavas, un daļu teritorijas aizņem mazdārziņi un mežs. Pašlaik apbūvētās un rūpnieciski izmantotās teritorijas ir privāto vai juridisko personu īpašumā, bet neapbūvētās un ekstensīvi izmantotās teritorijas ir pašvaldības īpašumā. Pašvaldībai pieder aptuveni viena ceturtā daļa no attīstības teritorijas.

Pašlaik plānotā industriālā parka teritorijā darbojas vairāki desmiti uzņēmumu, kas nodarbojas ar vairumtirdzniecību, nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, dzelzceļa būvi un remontu, būvniecību, pārtikas ražošanu, mēbeļu ražošanu u.c. Pēc aptuvenām aplēsēm, esošie uzņēmumi nodrošina 14,6 tūkstošus darbavietu, taču Granīta ielas industriālā parka nodarbinātības potenciāls ir no 19 tūkstošiem līdz 38 tūkstošiem darba vietu, norāda Rīgas domes pārstāvji.

Šobrīd ap Granīta ielu ir vāji attīstīts vietējo ielu tīkls, tomēr tā atrodas starp pilsētas nozīmes maģistrālēm – Krustpils ielu un Lubānas ielu. Blakus atrodas Slāvu rotācijas aplis, kas teritoriju savieno ar Dienvidu tiltu un nodrošina labu saikni ar citām Rīgas apkaimēm, skaidro Rīgas domes pārstāvji. Tāpat teritoriju šķērso dzelzceļš, un tajā ir izbūvēti dzelzceļa pievadceļi. Teritorijā, kur plānots izveidot industriālo parku kursē 23 sabiedriskā transporta maršruti, ir pieeja maģistrālajiem ūdensapgādes un gāzes vadiem, kā arī pastāv iespēja pieslēgties pie maģistrālajiem kanalizācijas kolektoriem. Teritorijas tuvumā atrodas Rīgas TEC-2, kā arī divas elektroapgādes apakšstacijas. Ņemot vērā prognozēto slodzes pieaugumu, līdz 2018. gadam tiek plānota apakšstacijas izbūve, norāda pašvaldības pārstāvji.

«Industriālās teritorijas attīstās tranzīta punktos - pie ostām, lidostām, dzelzceļa. Infrastruktūras pieejamība ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem šādu vietu attīstībai,» pauž Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko, solot, ka Rīgas dome uzlabos infrastruktūru, radot priekšnosacījumus veiksmīgai uzņēmējdarbībai.

No 2014. gada būs pieejami Eiropas Savienības līdzekļi industriālo pieslēgumu programmā, tādēļ pašlaik ir izdevīgs brīdis jaunu industriālo teritoriju attīstīšanai, pauž V. Jerošenko. Šī programma paredz atbalstīt dažādu infrastruktūras pieslēgumu izveidi, kas nepieciešami industriālajām teritorijām, tostarp elektroenerģijas, ūdensapgādes, siltumapgādes pieslēgumiem, ceļu infrastruktūrai. Pieslēgumi paredzēti tieši industriālajām zonām, tādējādi palīdzot straujāk attīstīties dažādām ekonomikas nozarēm.

Tevi varētu interesēt

Biogāzes rūpnīcas īpašnieki Priekulē jau nākamajā pavasarī atklās arī industriālo...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair, kas šā gada ziemas sezonā pamatīgi apcirpa...

Latvijas uzņēmēju un Krievijas zinātnieku kopuzņēmums Pogritek Innovaciji ieguvis finansējumu...

Latvijas Alus gada balvas 2012 pasniegtas desmit nominācijās....

Liepājas metalurga problēmu pamats varētu būt apstākļi, kas metalurgu nostāda sliktākā stāvoklī...

Neraugoties uz to, ka dažādi ģeopolitiskie riski pasaulē nerimst, bet tieši otrādi...

Kaijas zivju konservu ražotājs SIA Karavela ieguldījusi 3,5 miljonus latu jaunā ražotnē,...

Kuldīgas novada domes būvniecības komisija atbalstījusi SIA Baltic Oil Assets ieceri par...

A/s PET Baltija valdē turpmāk darbosies Artūrs Skroderis, liecina informācija Lursoft....

Uzņēmuma Rīgas Piena kombināts (RPK) valdi pametis Krievijas valstspiederīgais Dmitrijs Zernovs,...

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde pagarinājusi SIA Rapsoil zemes nomas līgumu līdz...