Granulu gigants veic ceturtdaļgadsimta lielāko ieguldījumu Krāslavā

2011. gada 28. oktobris plkst. 8:44
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kokskaidu granulu ražošanas līderis Latvijā SIA Latgran oficiāli atver 14,6 milj. eiro vērtu ražotni. Jaunuzbūvētā SIA Latgran ražotne ir lielākā investīcija pēdējo 25 gadu laikā Krāslavas apkaimē. Ražotnes izveide tika uzsākta jau pērnruden, bet testa režīmā tā sāka strādāt 2011. gada vasarā. SIA Latgran jau šobrīd ir lielākais kokskaidu granulu ražotājs Latvijā un jaunā ražotne tikai nostiprinās uzņēmuma pozīcijas šajā jomā.

«Krāslavā ir trešā - aiz Jaunjelgavas un Krustpils - kokskaidu granulu ražotne, ko Latgran izveidojis Latvijā,» stāsta SIA Latgran valdes priekšsēdētājs Jarls Ragnars Valdens. Uzņēmums līdz šim spējis īstenot jaunu ražotni ar trīs gadu regularitāti — 2005. gadā darbu sāka pirmā kokskaidu granulu ražotne ar jaudu 
80 000 t -Jaunjelgavā, 2008. gadā - ar 150 000 t jaudu - Krustpilī un 2011. gadā ar jaudu 150 000 t - Krāslavā.

«Šobrīd uzņēmuma īpašnieku plānos gan nav jaunu kokskaidu granulu ražotņu izveides projektu Latvijā, taču tādi ir ārzemēs,» tā uz jautājumu par iespējām būvēt vēl kādu ražotni atbild J. R. Valdens. Viņš arī atzina, ka šobrīd nav plānots līdzās kādai no esošajām kokskaidu granulu ražotnēm būvēt koģenerācijas staciju. «Tehniski to var izdarīt, taču ekonomiski bez ES struktūrfondu līdzfinansējuma - atbalsta - koģenerācijas stacijas izveide pašlaik nav pievilcīga investīcija īpašnieku skatījumā. Arī šī projekta realizācijā jāsaka paldies Latvijas birokrātiem, ar kuriem tiešām bija bauda strādāt,» saka uzņēmuma vadītājs, ar to domājot faktu, ka Latgran ražotnei atteikts ES fondu līdzfinansējums, kamēr citus līdzīgus projektus LIAA atzinusi par cienīgiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu