Greenpeace slavē Apple «drosmīgo soli»

2013. gada 30. maijs plkst. 9:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Apple lēmums par ASV Vides aizsardzības aģentūras bijušās vadītājas Līsas Džeksones (Lisa Jackson) nolīgšanu darbam ar kompānijas ekoloģijas iniciatīvām ir drosmīgs solis, kas palīdzēs uzlabot tehnoloģiju milža vides aizsardzības centienus, pavēstījusi organizācija Greenpeace.

«Pieņemot darbā Līsu Džeksoni, kas sevi jau ir pierādījusi, cīnoties ar toksiskajiem atkritumiem un problēmām, kuras saistītas ar fosilā kurināmā izmantošanu, Apple ir spērusi drosmīgu soli, lai stātos pretim saviem lielākajiem izaicinājumiem,» sacīja vides aktīvistu kustības analītiķis Gerijs Kuks (Gary Coock).

Greenpeace arī norāda, ka L. Džeksone kompāniju Apple var padarīt par nozares «zaļo» līderi, kā arī izmantot tehnoloģiju milža ietekmi, lai arī citas kompānijas īstenotu nepieciešamas reformas.

Aizvadītajā gadā Greenpeace vērsa asu kritiku pret Apple, uzsverot, ka kompānija videi draudzīgas enerģijas izmantošanā ir atpalikusi no tādiem nozares pārstāvjiem kā Facebook un Google.

Apple kritiku noraidīja, uzsverot, ka tās Ziemeļkarolīnas datu centrs ir aprīkots ar lielāko saules enerģijas parku ASV, kas nepieder enerģētikas kompānijai. Greenpeace pērn arī sarīkoja protestus pie Apple galvenās mītnes Kalifornijā, kā arī pie kompānijas pārstāvniecības Īrijā. Vēlāk vides aktīvistu grupa atzina, ka Apple vides aizsardzības politika ir «ievērojami uzlabojusies».

L. Džeksone ASV Vides aizsardzības aģentūru vadījusi kopš 2009. gada līdz šā gada februārim. Viņas uzraudzībā nonāks Apple saules enerģijas parki, kas apkalpo kompānijas datu centrus.
 

Dalies ar šo rakstu