Grende: mēs esam baiļu valsts

2011. gada 29. marts plkst. 13:54
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd politiķi baidās vai nu no pensionāriem, vai no tā, ka netiks ievēlēti, nesaņems naudu. Latvija ir baiļu vadīta un šīs aplis kaut kādā veidā ir jāpārcērt, intervijā Latvijas Radio 1 norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Žaneta Jaunzeme-Grende.

Viņa atkārtoti norādīja, ka pati politikā neplāno darboties. Viņa nederot šai politikai, jo esot pārāk naiva. «Ideālisms sabiedrībā nav pieprasīts. Tagad viens no populārākajiem cilvēkiem un tiem, kam uzticas, pēc dažādām apautajām, ir Lemberga kungs, tātad mūsu sabiedrībā viņš ļoti patīk, un nav jābrīnās, ka mēs dzīvojām tā, kā mēs dzīvojam,» atzīmē LTRK vadītāja.

Viens no pēdējā laika lielākajiem šokiem bijušas tieši vēlēšanas. Pirmsvēlēšanu periodā rīkotas diskusijas, kurās piedalījušies uzņēmēji un politiķi un kurās runāts par būtiskiem jautājumiem un šķitis, ka politiķi tiešām vēlas kaut ko mainīt. Savukārt pagājušā gada oktobrī iestājās ledus laikmets un viss apstājās.

Ž.Jaunzeme-Grende ticējusi, ka politiķi no diskusijās pirms vēlēšanām solītā pildīs vismaz pusi. «Tik ļoti tos melus pārdzīvoju, es to nevaru pieņemt. Tas ir viens no argumentiem aiziešanai – nespēja pieņemt šo dubulto morāli.»

LTRK vadītāja arī uzsver, ka Latvija nav spējusi izmantot krīzes iespējas, kas ilgst nu jau trīs gadus. «Vajadzīgs reāls reformu plāns, par kādu mēs pirms vairāk nekā diviem gadiem runājām ar premjeru V.Dombrovski, kad dibinājām Reformu vadības grupu. Reformu vadības birojs, komanda, kura realizē un izstrādā reformas, kas domā par Latvijas nākotni. Šādu biroju nav iespējams uztaisīt, jo droši vien Koalīcijas padome nolems, ka tas nav iespējams, jo tad viņi pazaudēs varu. Tanī mirklī faktiski valsti vadīs reformu birojs un tā būtu arī jābūt krīzes laikā,» uzsver Ž.Jaunzeme-Grende.

Viņa arī piebilda, ka pirms 20 gadiem, kad sākās kapitālisms, pieļautas fundamentālas kļūdas vērtību sistēmā. Vērtību trūkumā esot tas, ka cilvēki nevar izpaust talantus. Ja ir korupcija un tai sekojošā birokrātija, uzvarot nevis konkurētspējīgākais, bet gan tuvākais. Un šinī izvēlē cilvēks parasti izvēlas vieglāko ceļu un cilvēkiem veidojas zems pašnovērtējums.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām