Gribētu savākt vairāk makulatūras tepat Latvijā

2011. gada 13. jūnijs plkst. 7:26
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Līdz vasaras beigām Līgatnes papīrfabrikā būs uzstādītas modernākas iekārtas, kas ļaus ražot kvalitatīvāku papīru. Uzņēmums plāno arī palielināt saražotās produkcijas apjomu. Paralēli tas pilnveido papīra ražošanas izejmateriāla – makulatūras, kā arī tetrapaku – savākšanas sistēmu Latvijā.

Jaunais SIA Papīrfabrika Līgatne direktors Normunds Dzērve, kurš pie uzņēmuma vadības stūres klāt ķeries pirms gandrīz četriem mēnešiem, stāst, ka pašlaik fabrikā notiek rekonstrukcija, ko plānots pabeigt šīs vasaras beigās. Kopējais investīciju apjoms ir 1,5 miljoni latu (projektu līdzfinansē Norvik banka, daļu sedz investoru un pats uzņēmums), viņš stāsta. Līdz ar to uzņēmums plāno ražot kvalitatīvāku papīru. Iespējams tāpēc, nākamajā, aiznākamajā gadā mainīšoties arī papīrfabrikas klientu struktūra.

Plānots ir paaugstināt ne tikai ražotā papīra kvalitāti, bet arī palielināt saražotās produkcijas apjomu – par 15 – 20%. Tad, kad fabrika vairs nespēšot saražot vairāk, tā mēģinās saražot dārgākas «tonnas». Tās ir iespējas, kur attīstīties, būtiski nepalielinot izdevumus, skaidro uzņēmuma vadītājs.

Uzņēmums ir pietiekami stabili strādājis gan pirms krīzes, gan krīzes laikā. Pēdējos gados uzņēmums ir strādājis «ar gruntīgām nullēm ar mīnusa zīmi». Nākamais mēnesis būs pirmais mēnesis ar peļņu – ir atrastas rezerves šajā uzņēmumā, uzsver N. Dzērve. Apgrozījumu uzņēmums šogad plāno palielināt, sasniegt 4 miljonus latu. Iepriekšējos gados tas bijis samērā līdzīgs (nozare.lv, atsaucoties uz Lursoft, ziņoja, ka 2010. gadā – 3,47 miljoni latu, bet 2009. gadā – 3,12 miljoni latu; zaudējumi pērn pārsniedza 200 tūkst. latu.).

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām