Grindeks aktīvās farmaceitiskās vielas UDHS ražotnē investēti 6,34 milj. Ls

2011. gada 16. jūnijs plkst. 15:15
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana ir viens no Latvijas zāļu ražotāja Grindeks biznesa virzieniem, kuru pēdējo gadu laikā uzņēmums mērķtiecīgi ir attīstījis. «6,34 milj. Ls investīcijas jaunā ražotnē ir nozīmīgs ieguldījums ne tikai uzņēmuma attīstībā, bet arī Latvijas ekonomikā,» atklājot Grindeks aktīvās farmaceitiskās vielas UDHS (ursodeoksiholskābes) ražotni, sacīja Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

UDHS ražotnes būvniecība tika uzsākta 2009. gadā, pēc tam, kad tika noslēgts ilgtermiņa sadarbības līgums ar Vācijas farmācijas uzņēmumu Marenis Pharma par regulārām UDHS piegādēm.

Ražotnes būvniecībā tika ieguldīti 6,34 milj. Ls, no kuriem 2,8 milj. Ls ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

«Pēdējo pāris gadu laikā esam pārliecinājušies, ka tieši eksportējošie uzņēmumi ir palīdzējuši pārvarēt ekonomikas grūtības un atjaunot izaugsmi. Tagad, kad Latvija ir pārsniegusi pirmskrīzes eksporta apjomus, ir ļoti svarīgi spēt atrast jaunus produktus un nišas, jaunus tirgus un virzienus, lai turpinātu eksporta izaugsmi. Jaunās Grindeks ražotnes izveidošana ir solis pareizajā virzienā, un, piesaistot ES fondu finansējumu Augstas pievienotās vērtības investīciju programmā 2,8 milj. Ls apmērā, uzņēmumam izdosies ielauzties jaunos tirgos un būtiski kāpināt eksporta potenciālu,» tā UDHS ražotnes atklāšanā norādīja premjers Valdis Dombrovskis.

Grindeks koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā; pārstāvniecības 10 valstīs. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 50 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Krievija un pārējās NVS valstis, Baltijas valstis, Vācija un Nīderlande.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām