Grindeks peļņu ieguldīs attīstībā

2011. gada 08. jūnijs plkst. 10:24
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zāļu ražotāja a/s Grindeks pagājušā gada peļņu plāno atstāt nesadalītu un izmantot to uzņēmuma attīstībai ar mērķi palielināt tā konkurētspēju. A/s Grindeks pagājušā gada tīrā peļņa bija 8,28 milj. Ls.

Par to tiks lemts kārtējā uzņēmuma akcionāru sapulcē, kas norisināsies šā gada jūnijā, teikts uzņēmuma paziņojumā. Sapulcē arī tiks apspriests jautājums par papildus akciju iekļaušana regulētajā tirgū. Plānots iekļaut NASDAQ OMX Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā papildus 3,34 milj. a/s Grindeks uzrādītāja akcijas, kuras līdz šim nebija iekļautas regulētā tirgū.

Vēl sapulcē plānots pieņemt zināšanai a/s Grindeks valdes, padomes, revīzijas komitejas ziņojumus un zvērināta revidenta atzinumu, apstiprināt 2010.gada pārskatu, kā arī ievēlēt revidentu un noteikt viņa atlīdzību.

DB jau rakstīja, ka Grindeks koncerna neto peļņa gada pirmajā ceturksnī bija 1,5 milj. Ls, kas, salīdzinot ar 2010. gada pirmajiem trim mēnešiem, palielinājusies par 0,1 milj. Ls vai 7,1%.

Koncerna apgrozījums 2011 gada pirmajā ceturksnī bija 14 milj. Ls, kas ir par 0,55 milj. Ls vai par 4,1% vairāk nekā 2010. gada pirmajā ceturksnī.

Uzņēmuma gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2011. gada pirmajā ceturksnī bija 12,45 milj. Ls, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmā ceturkšņa rezultātiem, palielinājies par 0,17 milj. Ls vai 1,4%.

Gatavo zāļu eksporta apjoms uz galvenajiem gatavo zāļu noieta tirgiem – Krieviju, pārējām NVS valstīm, kā arī Gruziju – saglabājās pagājušā gada pirmā ceturkšņa līmenī un bija 10,4 milj. Ls. Savukārt gatavo zāļu pārdošanas apjoms gada pirmajos trīs mēnešos Baltijas un citās Eiropas valstīs sasniedza 2,05 milj. Ls, kas ir par 0,32 milj. Ls vai 18,5% vairāk nekā 2010. gada pirmajā ceturksnī.

Galvenie uzņēmuma aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi ir Vācija, Nīderlande un Japāna.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām