Grindeks turpina iegādāties iekārtas gēlu ražošanas iecirknim

2011. gada 10. janvāris plkst. 11:45
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākais zāļu ražotājs Grindeks slēgs ar I.M.A. Industria Macchine Automatiche 522,9 tūkst. Ls vērtu līgumu par etanolu saturošo gēlu un ziežu pildīšanas un kartonēšanas iekārtu piegādi, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja dati. Pērnā gada nogalē Grindeks slēdza 759 tūkst. Ls vērtu līgumu ar VAKUMIX Ruhr - und Homogenisiertechnik Aktiengesellschaft par etanolu saturošo gelu un ziežu pamata kausēšanas aprīkojuma un ražošanas iekārtu piegādi, liecina Iepirkuma uzraudzības biroja dati.

DB jau rakstīja, ka pilnveidojot produktu klāstu, Grindeks plāno piedāvāt jaunu zāļu formu – gēlus. Šim nolūkam tiek veidots jauns gēlu ražošanas iecirknis, kas tiks aprīkots ar augstas ražošanas kvalitātes iekārtām.

«Pašreiz izstrādē ir vairāki gēli, taču šobrīd to publiskošana ir komercnoslēpums,» DB pērnā gada nogalē norādīja Grindeks Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa.

Saskaņā ar koncerna attīstības plāniem un ņemot vērā tirgus izpēti, Grindeks vadība saskata labas perspektīvas gēlu ražošanā un pārdošanā.

Grindeks pērn deviņos mēnešos nopelnīja 5,2 milj. Ls, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir trīs reizes vairāk. Zāļu ražotāja apgrozījums šajā laika posmā bija 46,9 milj. Ls, kas ir par 8,35 milj. Ls jeb par 21,7% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds