Grobiņas viltus gājējus joprojām vērtē pretrunīgi

2018. gada 01. februāris plkst. 12:01
Autors: Dienas Bizness
Dalies ar šo rakstu

Jau vairākkārt apspriestie ceļa biedēkļi jeb atstarojošie cilvēki pie autoceļa A9, kas vijas caur Grobiņu, joprojām atrodas savās vietās. Atstarojošās figūras tur tika uzstādītas 2016. gada rudenī, un, par spīti dažādu instanču iebildumiem, pašvaldība tās nav noņēmusi, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

A9 autoceļš stiepjas cauri Grobiņai, un pa to automašīnas drīkst pārvietoties vien ar ātrumu 50 kilometri stundā. Bieži kāds nepacietīgāks autovadītājs steidz garām auto rindām un cenšas posmu izbraukt ātrāk. Tieši tāpēc Grobiņas pašvaldība lēma par spīdīgo biedēkļu uzstādīšanu. Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka ceļu grasās šķērsot kāds gājējs, kuram mugurā atstarojošā veste, tomēr, piebraucot tuvāk, izrādās, ka tas ir māneklis – gaismu atstarojošs vikings, kas simbolizē Grobiņu un vienlaikus mudina braucējus piebremzēt.

Tomēr «Latvijas valsts ceļi» (LVC) un Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) neesot mierā ar izdarīto.

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste uzskata, ka šādu objektu uzstādīšana ceļa malā ir bīstama. «Autovadītājam pirmo reizi ieraugot šo figūru, tas varbūt dod labumu, jo viņš sabremzē, bet ikdienā tas rada bīstamību. Autovadītājs pierod pie cilvēka tēliem ceļa malās un tos sāk ignorēt. Tāpat tie aizsedz skatu un šoferiem ceļš ir grūtāk pārredzams,» norāda A. Jekste. Viņš atminas, ka iesākumā vikingu tēli novietoti pie gājēju pārejām, tādā veidā aizsedzot skatu un neļaujot laikus pamanīt īstu cilvēku. Vēlāk Grobiņas novada dome pārcēlusi atstarotājus tālāk, lai tie neaizsegtu pārejas, tomēr tie joprojām atrodas ceļa malās. A. Jekste uzskata, ka šāds piemērs nav veiksmīgs un pašvaldībai vajadzētu figūras noņemt. «Varbūt pašvaldība bija domājusi labu, tomēr tie tikai traucē,» norāda CSDD pārstāvis. A. Jekste arī vērš uzmanību, ka LVC standartos stingri norādīti reklāmu stendu novietojumi, ceļa zīmju lielumi un pat stabu resnumi, lai tie netraucētu šoferiem, tāpēc šādu atstarojošu objektu uzstādīšana ceļa malā ir pretrunā visiem noteikumiem.

Dalies ar šo rakstu