Gulbenē veikalu īpašnieki bijuši iniciatori ielu tirdzniecības vietu aizliegšanai

2015. gada 31. marts plkst. 15:18
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Gulbenes novada domes 26.marta sēdē ar deputātu balsu vairākumu tika pieņemti grozījumi saistošajos noteikumos Par ielu tirdzniecību un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Gulbenes novadā, kas faktiski nozīmē kardinālas izmaiņas, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Par šiem grozījumiem nobalsoja 13 deputāti no 17, kas piedalījās sēdē. 3 deputāti – Ieva  Grīnšteine, Intars Liepiņš un Zintis Mezītis - balsojumā atturējās. Lai dokuments stātos spēkā, tas vēl jāapstiprina Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā.

Saistošo noteikumu grozījumi paredz, ka pašvaldība vairs neatļaus ielu tirdzniecību Gulbenē līdz šim ierastajās vietās, piemēram, Rīgas ielā uz privātās un pašvaldības zemes pie veikala Santa, centrā pie stacionārā pulksteņa (kur reizēm vietējās sievas tirgoja savas audzētās puķes), pie veikala Supernetto Blaumaņa ielā.

Tieši veikalu īpašnieki ir bijuši iniciatori minēto ielu tirdzniecības vietu aizliegšanai, informē Dzirkstele. Savukārt, pilsētas pārvalde vērsās novada domē ar priekšlikumu sakārtot šo jautājumu juridiski. Par to deputātus sēdē informēja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. Doma esot piedāvāt tirgoties vai nu šobrīd oficiāli esošajā tirgus laukumā Rīgas ielā pie veikala Elvi, vai uz pašvaldības zemes Bērzu ielā (uz asfaltētā laukuma pie veikala Beta), kur padomju gados jau ir bijis tirgus laukums. Ir doma tur drīzumā izvietot tirdzniecības galdus un vēlāk izveidot arī nojumes.

Tas nozīmē, ka Gulbenes centrā vietējās zemenes vasarā vairs nopirkt nevarēs, secinājusi deputāte I.Grīnšteine. «Mēs pirksim veikalā un tās, kas vestas no Spānijas,» sacīja viņa. Novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs iebilda, ka automašīnu stāvlaukums pie veikala Santa tomēr nav piemērota vieta tirdzniecībai. Izvērtās diskusija. Kāds ieminējās, ka ar smiltīm pieputējusī prece, kas tiek tirgota pie Santas, nav kvalitatīva.

Plašāk - laikrakstā Dzirkstele.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām