Gultņu kapacitātē iegulda 5 miljonus eiro

Autors: Māris Ķirsons
2017. gada 19. oktobris plkst. 7:58

Gultņu ražošanas SIA APP Grupp uzņēmumu grupa Baltic Bearing Company, investējot 5 milj. eiro, izveidojusi sagatavju termiskās apstrādes iecirkni, kā arī četras jaunas montāžas līnijas, tādējādi audzējot savu konkurētspēju, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tādējādi pērn pavasarī darbu ar Baltic Bearing Company zīmolu uzsākušajā gultņu rūpnīcā kopējie SIA APP Grupp ieguldījumi sasnieguši 20 milj. eiro. «Šogad kopējie ražošanas apjomi palielinājušies par 60% salīdzinājumā ar pērno gadu,» stāsta SIA APP Grupp valdes loceklis Vladimirs Zatonskis. To apliecina arī uzņēmuma neto apgrozījuma dati, proti, pērn visā gadā tas nepārsniedza vienu milj. eiro, savukārt šā gada pirmajā pusgadā jau 2,14 milj. eiro. Pašlaik svarīgākais uzņēmuma uzdevums ir palielināt gultņu piegādes apjomus uz ES; lai to panāktu, uzņēmums savu produkciju prezentē ārvalstu izstādēs.

«Faktam, ka esam Latvijā un visā Baltijā vienīgie gultņu ražotāji, ir gan savas pozitīvās, gan negatīvās puses,» atzīst V. Zatonskis. Viņš savu sacīto pamato ar to, ka uzņēmums saskaras ar atbilstošas kvalifikācijas speciālistu trūkumu. «Pašlaik nodarbinām 107 cilvēkus, bet vajadzētu 115, un, lai arī šis iztrūkums nav milzīgs, tomēr šo deficītu nav izdevies samazināt arī ar paša uzņēmuma apmācību programmu,» norāda V. Zatonskis. Viņš piemetina, ka vienīgā uzņēmuma statuss nozīmē arī daudzu skepsi par šo nodarbi, kamēr vien paši ar savām acīm nepārliecinās ražotnē. «Šobrīd strādājam divās maiņās, uzstādītas četras jaunas gultņu montāžas līnijas, kā arī pašiem sava CNC ražošanas iekārtu parka servisa dienesta izveide ir ļāvusi paaugstināt darba ražīgumu, jo gultņu izmēru nomaiņa visai tehnoloģiskajai 12 iekārtu ražošanas līnijai saīsināta vairāk nekā piecas reizes,» stāsta V. Zatonskis.

Visu rakstu Gultņu kapacitātē iegulda 5 milj. eiro lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Uzņēmuma valdes loceklis: Rīgā ražotie gultņi ir lētāki, bet neatpaliek izturības un kvalitātes ziņā
Rīgā sāk ražot gultņus