Hanner lūko pēc jaunām iespējām Rīgā

2018. gada 11. aprīlis plkst. 13:02
Dalies ar šo rakstu

Jau nākamgad tiks pielikts punkts vērienīgajam teritorijas attīstības projektam Jaunā Teika; lietuviešu attīstītājs Hanner lūko pēc jaunām iespējām Rīgā, stāsta Mindaugs Valucks (Mindaugas Valuckas), Hanner grupas uzņēmumu vadītājs Latvijā.

Fragments no intervijas, kas publicēta 11. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness:

Vai Hanner plāno attīstīt citas biroju ēkas Rīgā?

Mēs lūkojamies pēc jaunām iespējām. Nedomāju, ka kaut ko pasāksim, līdz Jaunās Teikas projekts būs pilnībā pabeigts. Mazāka apjoma projekti turpmāk varētu tapt (līdzīgi Place Eleven ēkai) – tādu attīstīšanā esam ieinteresēti. Vēl neko neesam nopirkuši, taču ir daži objekti, kuri mūs interesē.

Kuras vietas Rīgā jūs uzlūkojat par perspektīvām biroju namu attīstībai? Pilsētā nav izteikta t.s. centrālā biznesa rajona.

Jā, tas tiesa. Skanste varētu būt viens no variantiem. Domāju, ka jālūko kaut kur centra tuvumā, varbūt ne tieši pilsētas centrā, taču pēc iespējas tam tuvāk.

Pētām iespējas arī otrpus Daugavai, taču tur biznesu attīstīt varētu nebūt viegli, tostarp tirgū ir ienākuši jauni spēcīgi spēlētāji, redzēs, kā tiem klāsies (piemēram, Preses nama teritorija ir nonākusi Lietuvas investīciju pārvaldības sabiedrības Lords LB Asset Management pārziņā, bet SIA DG31 kopā ar tai piederošo zemes gabalu Daugavgrīvas ielā no Akropoles grupas iegādājusies kompānija M.M.M. Projektai – DB).

Pilsētas centrs ir un paliks centrs. Vienmēr būs uzņēmumi, kuri gribēs atrasties tieši tur.

Vai izjūtat būvizmaksu pieaugumu? Ko tas nozīmē jums un potenciālajiem nomniekiem?

Tas patiešām ir liels izaicinājums sabalansēt šo pieaugumu un klientu vēlmi, iespēju maksāt vairāk.

Mēģinām runāt ar klientiem par nelielu nomas maksu paaugstināšanu, un, kā jau pieminēju, ir kompānijas, kuras patiešām ir ieinteresētas labā kvalitātē, kuras varētu būt gatavas maksāt nedaudz vairāk. Redzam, ka būtu iespēja paaugstināt nomas maksu par aptuveni 10%.

Kas pērk dzīvokļus Jaunajā Teikā, vai tie, kuri šajā kvartālā strādā?

Ja salīdzina darījumus Jaunajā Teikā un mūsu projektā Vesetas ielā, te vairāk pērk dzīvošanai, pērk jaunas ģimenes, te ir daudz bērnu, bet Vesetas ielā mājokļi ir iegādāti arī kā investīcija, izīrēšanai.

Cik Hanner plāno šogad investēt Latvijas tirgū?

34 miljonus eiro. Mēs nesalīdzinām Latvijas tirgu ar, piemēram, Lietuvu, tomēr tur attīstības projektu ziņā esam aktīvāki. Nopirkām kādreizējo stadiona teritoriju – 8 ha līdzās centram, pabeidzam viesnīcu (mums tā būs pirmā, tas būs Marriott, ko plānots atvērt šā gada aprīli vai maijā), biroju centru, dažas mājokļu ēkas.


Visu interviju Tirgus joprojām ir sarežģīts lasiet 11. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Jaunās Teikas attīstītājam piedāvājums tiem, kam trūkst pirmajai iemaksai
Hanner Latvijā investēs 34 miljonus eiro
Papildināts - Norvēģijas bankas DNB Bank ASA klientu servisa centrs atradīsies Jaunajā Teikā
Accenture paplašinās un pārceļas uz Jauno Teiku

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi