Hipotēku banka neprasīšot valstij naudu saindicētā aizdevuma atmaksai

2010. gada 09. maijs plkst. 12:59
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Valstij piederošajai Hipotēku bankai šogad augustā jāatmaksā kārtējais sindicētais aizdevums 177,5 miljonu eiro (124,7 miljoni latu), ko tā apņēmusies izdarīt bez valsts papildus palīdzības. 

Premjers Valdis Dombrovskis DB atzina, ka banka pagaidām nav lūgusi valstij palīdzību, jo spēšot saindicēto aizdevumu atmaksāt no saviem līdzekļiem. Ja bankai tomēr nepietiks līdzekļu un nāksies lūgt palīdzību valstij, tad "domāsim", atzina V.Dombrovskis.

Hipotēku banka, kas pārtraukusi komerckredītu izsniegšanu, pērn uzkrājumu dēļ nedrošiem kredītiem cieta zaudējumus 54,05 miljonu latu apjomā. Lai stiprinātu kapitāla pietiekamību, ko ietekmē bankas zaudējumi, valsts šogad nolēmusi Hipotēku bankas pamatkapitālu palielināt par 70 miljoniem latu.

Tiesa, papildus naudu no valsts kases šis lēmums pagaidām neprasa, jo bankas kapitāls tiek palielināts, kapitalizējot Ziemeļu investīciju bankas izsniegto kredītu Hipotēku bankai, iepriekš rakstīja Db.lv.

Bankas kapitāla pietiekamības rādītājs 2009. gada beigās bija 12%, pēc kapitāla palielināšanas tas pieaudzis līdz 19,9%. Likviditātes rādītājs 31. martā bija 125%.

Bankas sindicētie aizņēmumi tika veikti periodā no 2004. līdz 2006. gadam, laikā, kad gan pasaules, gan Latvijas ekonomiskie procesi bija labvēlīgi, lai piesaistītu šādus resursus. Kopumā banka veica 5 darījumus par kopējo summu 497,5 milj. eiro ar dažādiem atmaksas termiņiem no 3 līdz 7 gadiem. Lielāko daļu no piesaistītajiem resursiem banka izmantoja atbilstoši savai darbības misijai – t.i. mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai, liecina teiktais bankas 2009.gada finanšu pārskatā.
2012.gadā bankai jāatmaksā saindicētais aizdevums 103,48 miljonu eiro apjomā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām