Hipotēku banka sadarbosies ar Ķīnas Attīstības banku

2010. gada 22. oktobris plkst. 15:59
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parakstīts līgums par turpmāko sadarbību starp Latvijas Hipotēku un zemes banku (Hipotēku banka) un Ķīnas attīstības banku.

Tas noticis Latvijas valsts delegācijas vizītes ietvaros Ķīnā un to parakstīja Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis Ķīnas Attīstības bankas priekšsēdētāja vietnieks, bankas prezidents Jiang Chaoliang.

Sadarbības līguma mērķis ir kopēju sadarbības projektu meklēšana, par konkrētiem projektiem slēdzot atsevišķu līgumu un informācijas apmaiņa par tirdzniecības un komerciālās sadarbības iespējām, veicinot sadarbību starp Latvijas un Ķīnas uzņēmumiem, kas ir vienas vai otras bankas klienti.

Kā arī bankas apmainīsies ar informāciju un pieredzi finanšu un banku jomā, tai skaitā nosūtot darbiniekus uz otras puses organizētiem semināriem vai citām aktivitātēm.

Hipotēku banka ir 100% valstij piederoša banka. Septembra beigās bankas likviditātes apjoms bija 97%, kapitāla pietiekamība – 20,6%. Savukārt Ķīnas Attīstības banka galvenokārt nodarbojas ar finansējuma piešķiršanu lieliem infrastruktūras projektiem. Banka kopš 2007.gada uzstādījusi mērķi kļūt ne tikai par attīstības banku, bet arī par komerciālu aizdevēju.
 

Dalies ar šo rakstu