Hipotēku bankas pamatkapitālu plāno palielināt par 70 miljoniem latu

2010. gada 22. marts plkst. 17:45
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Otrdien Ministru kabinets paredzējis lemt par Latvijas Hipotēku un zemes bankas (Hipotēku banka) pamatkapitāla palielināšanu, valstij pārņemot bankas saistības pret Ziemeļu Investīciju banku un attiecīgo summu ieguldot bankas pamatkapitālā.

Kā informēja Finanšu ministrijas pārstāvji, Hipotēku bankas pamatkapitālu plānots palielināt par 70 miljoniem latu, un palielināšana paredzēta likumā par 2010.gada valsts budžetu.

Ziemeļu Investīciju bankas līdzekļi tiek un arī turpmāk tiks izmantoti kreditēšanai Komersantu konkurētspējas uzlabošanas programmas ietvaros. To ieguldīšana bankas pamatkapitālā nozīmē, ka līdzekļi arī pēc to atmaksas paliks bankā un Hipotēku banka tos turpinās izmantot uzņēmēju kreditēšanai.

Hipotēku bankas pamatkapitālu plānots palielināt, lai stiprinātu bankas kapitāla bāzi, ņemot vērā vispārējo situāciju finanšu tirgū, kad finanšu krīzes ietekmē pasliktinājusies kredītportfeļa kvalitāte un tiek veidoti uzkrājumi.

2009.gadā akcionārs ar Eiropas Komisijas piekrišanu Hipotēku bankas pamatkapitālu palielināja par 72,8 miljoniem latu, kopējam apmaksātā pamatkapitāla apjomam sasniedzot 121,32 miljonus latu.

Bankas kapitāla pietiekamības rādītājs uz 31.12.2009 bija 12,8%. Hipotēku banka ir 100% valstij piederoša banka un tās reitings atbilst Latvijas valsts kredītreitingam: ilgtermiņa ārvalstu valūtas ieguldījumiem – Baa3, īstermiņa ārvalstu valūtas ieguldījumiem – P3, finansiālās stabilitātes reitings – E+, hipotekāro ķīlu zīmju reitings – Baa2.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām