Hipotēku bankas programmā sava biznesa uzsākšanā apmācīti vairāk nekā 600 cilvēku

2011. gada 03. februāris plkst. 11:16
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Hipotēku bankas un Eiropas Sociālā fonda programmas ietvaros pamatzināšanas uzņēmējdarbības uzsākšanai un realizācijai ieguvuši 646 jaunie un topošie uzņēmēji, apmācības joprojām turpinās un programmas ietvaros apmācīto cilvēku skaitu paredzēts dubultot.

Potenciālo uzņēmēju izglītošana notiek programmas Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai jeb tā sauktās starta programmas ietvaros, informē bankas pārstāve Sandra Eglīte.

Lielākais apmācīto īpatsvars ir Rīgā - 63%, kur mācās gan rīdzinieki, gan jaunie un topošie uzņēmēji no citiem Latvijas reģioniem. Zemgalē apmācīto skaits no kopējā programmas dalībnieku skaita veido 13%, Latgalē – 12%, Vidzemē – 7%, Kurzemē – 5%.

Starta programmas ietvaros mācās tie programmas dalībnieki, kuriem ir nepietiekošas teorētiskās un praktiskās zināšanas komercdarbības veikšanai un biznesa plāna sagatavošanai. Apmācības notiek 20 un 80 stundu kursos un tās nodrošina konkursa kārtībā izraudzīti trīs apmācību uzņēmumi. Mācības ir bezmaksas un notiek vienpadsmit lielākajās Latvijas pilsētās.

Kā ziņots, konsultācijas un apmācības biznesa uzsākšanā un biznesa plānu rakstīšanā nodrošina arī citas privātas un sabiedriskā sektora iestādes un organizācijas. Šāds palkalpojums, piemēram, pieejams bezdarbniekiem un to sniedz Nodarbinātības valsts aģentūra.
 

Dalies ar šo rakstu