Holandieši ķeras pie Liepājas ostas modernizācijas

2011. gada 11. janvāris plkst. 9:13
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde parakstījusi pusotru miljonu latu vērtu līgumu par kuģu vadības sistēmas modernizāciju.

Līgums parakstīts ar konkursa uzvarētāju – personu grupu HITT & Talsu Spriegums, kas iesniedz saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Db. lv jau rakstīja, ka Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizācija  ir ES Kohēzijas fonda projekta Liepājas osta pa dziļināšana viena no komponentēm. Līguma summa ir 1,573 miljoni latu, ieskaitot PVN. Līgumu parakstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš,   Talsu Spriegums valdes priekšsēdētājs Valdis Dūzens un HITT (HITT – Holland Institute of Traffic technology B.V)  biznesa direktors Jākobs Jans Drikss van Gelderens, kurš pēc līguma parakstīšanas solīja, ka Liepājas ostas kuģu vadības sistēma būs līdzvērtīga mopdernākajāiem ostu  aprīkojumiem Eiropā, piemēram, Roterdamā.

 Personu grupa HITT & Talsu Spriegums ir izveidota, lai piedalītos konkursā par Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizāciju. HITT, kas ir viena no vadošām pasaules kompānijām šajā jomā, piegādās aparatūru un izstrādās programmatūru, bet Talsu spriegums to uzstādīs. Projektēšanu plānots sākt nākamajā nedēļā un tā jāpabeidz četru mēnešu laikā. Projekta realizācijas termiņš ir 2011. gada 30. decembris.

Modernizācijas ietvaros plānots uzstādīt jaunus radarus un video novērošana kameras, kas ļaus labāk pārskatīt Liepājas ostas akvatoriju – arī Karotas kanālā un Brīvostā, kā arī ir plānota Kuģu satiksmes vadības dienesta telpu renovāciju, nepārtraucot ostas darbu.

 Foto: LSEZ

Līgumu paraksta Jākobs Jans Drikss van Gelderens (no kreisās) un Guntars Krieviņš

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām