Holandieši tiesāsies ar Facebook par patentu pārkāpumiem

2013. gada 12. februāris plkst. 17:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Sociālais tīkls Facebook piedzīvos tiesvedību saistībā ar tajā pieejamajām iespējam, ieskaitot sociālajā platformā atrodamā satura novērtēšanu ar «like», vēsta BBC.

Holandiešu kompānija Rembrandt Social Media sūdz tiesā sociālo tīklu saistībā ar mirušā programmētāja Joannesa van der Mēra (Joannes Jozef Everardus van Der Meer) paveikto darbu un reģistrētajiem patentiem. Rembrandt norāda, ka Facebook bez atļaujas izmanto divus mirušā programmētāja patentus. Facebook pašlaik sūdzības nekomentē.

«Mēs uzskatām, ka Rembrandt patentiem ir nozīmīgs devums sociālajos medijos, un mēs ceram, ka tiesa, balstoties uz pierādījumiem, nonāks pie tāda paša secinājuma,» norādīja patentu turētāja pārstāvošā juridiskā firma Fish and Richardson.

Kompānijai Rembrandt pašlaik pieder patenti tehnoloģijām, ko J. Van der Mērs izmantoja, veidojot sociālo tīklu Surfbook. Programmētājam ieguva patentu tiesības uz šīm tehnoloģijām 1998. gadā, piecus gadus pirms Facebook izveidošanas.

Surfbook bija sociālā dienasgrāmata, kuras lietotāji varēta dalīties ar informāciju ar draugiem un ģimeni kurā varēja izmantot «like» pogu, norāda Fish and Richardson. Uzņēmums norāda, ka Facebook bija infromēta par šādu patentu esamību.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām