Finanses

Horvātijas eksperti iepazīsies ar Latvijā izmantotajām auditu veikšanas metodēm

Žanete Hāka, 06.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 6. līdz 10. jūnijam Twinning Light projekta ietvaros Finanšu ministrijā (FM) mācību vizītē viesosies Horvātijas Eiropas Savienības (ES) fondu Revīzijas iestādes (RI) speciālisti, lai pārņemtu labāko praksi no FM ekspertiem ES fondu finansēto projektu auditu veikšanā.

Mācību vizītes laikā Horvātijas auditori iepazīsies ar Latvijas ES fondu RI audita dokumentiem un praksē izmantotajām auditu veikšanas metodēm. Tāpat plānotas tikšanās ar Iepirkumu uzraudzības biroja, Konkurences padomes un FM Komercdarbības atbalsta kontroles departamenta speciālistiem, lai pārrunātu dažādus praktiskus jautājumus.

Vizītes laikā esam iecerējuši darīt visu, lai nodrošinātu iespējami efektīvāku pieredzes apmaiņu starp dalībvalstīm. Tāpēc papildus dokumentu analīzei un praktiskām apmācībām plānotas tikšanās ar dažādu Latvijas iestāžu speciālistiem, ar kuriem ikdienā sadarbojamies. Esam patiesi gandarīti par to, ka Latvijas RI ekspertu zināšanas un kompetence tiek novērtēta un varam tajā dalīties ar citiem, norāda Latvijas ES fondu RI vadītāja un projekta līdere Nata Lasmane.

Lai praktiski iepazītos ar Latvijas RI auditu veikšanas praksi, Horvātijas auditoru delegācija viesosies arī ES fondu finansētos projektos dažādās vietās Latvijā, piemēram, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Daugavpils Universitātē un Marka Rotko mākslas centrā, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kā arī vairākos Valsts Robežsardzes īstenotajos projektos Latgalē.

Novērtējot sadarbību iepriekšējā Twinning Light projektā, Horvātijas auditori arī 2016. gadā kā uzticamus partnerus izraudzījās Latvijas RI speciālistus. Apmācības efektīvā ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda auditu veikšanā nodrošina 11 audita profesionāļu komanda. Tai pieaicināti arī Somijas, Nīderlandes un Austrijas revīzijas eksperti. Projekta ietvaros notiek apmācības kā Horvātijā, tā arī Latvijā un Somijā.

Visi Twinning Light projekta “ES fondu programmu ieviešanas sistēmas aģentūras (Revīzijas iestādes) stiprināšana Struktūrfondu un Kohēzijas fondu auditu veikšanai jaunās 2014-2020 finanšu perspektīvas ietvaros” līdzekļi pilnā apmērā finansēti no ES un Horvātijas budžeta bez Latvijas finansiālās līdzdalības.

Komentāri

Pievienot komentāru