Hotel de Rome attiecību kaislības risina ar apsardzes palīdzību

2011. gada 02. septembris plkst. 12:06
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Patlaban slēgtās viesnīcas Hotel de Rome ēkas ieradušies vairāki apsardzes firmas Koblenz darbinieki, lai palīdzētu bijušajiem īpašniekiem no restorāna Paulinger alus dārzs iznest mantas. «Tā ir laupīšana skaidrā dienas laikā. Bez kriminālprocesa šeit neiztikt,» atzīmēja jauno ēkas īpašnieku SIA Baltic Investments Group pārstāvis, zvērināts advokāts Armands Liberts.

Šādu tiesības bijušajiem ēkas nomniekiem neesot, jo pārdošanas līgumā minēts, ka ēka tiek pārdota ar visu tās aprīkojumu.
Ar restorāna un viesnīcas ēkas bijušo nomnieku Riga-Hotel-GmbH. & Co. Betriebs-KG un Roehlinger Beteiligungs- und Vermögensverwaltungs GmbH pārstāvjiem portālam Nozare.lv pagaidām nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, 29.jūlijā viesnīcas Hotel de Rome ēkas jaunais īpašnieks SIA Baltic Investments Group, atslēdzot elektrību, pārtrauca viesnīcas darbību.

Nomnieku Riga-Hotel-GmbH. & Co. Betriebs-KG un Roehlinger Beteiligungs- und Vermögensverwaltungs GmbH direktors un īpašnieks Jurgens Rēlingers klāstīja, ka pieczvaigžņu viesnīcas Hotel de Rome operatoram no atceltajām rezervācijām un negūtajiem ienākumiem viesu apkalpošanā līdz šī gada beigām radīti zaudējumi vairāk nekā 1,13 miljonu eiro (791 000 latu) apmērā.

Rēlingers norādīja, ka patlaban uzteikts darbs vairāk nekā 50 viesnīcas darbiniekiem, kā arī radīti zaudējumi par 6900 iepriekš veiktajām rezervācijām līdz šī gada beigām, kuras tagad nācies atcelt.

«Krievijas investors nav izvēlējies konstruktīvu sarunu ceļu ar Hotel de Rome un restorānu operatoriem, ignorējis Latvijas likumdošanas prasības un lauzis telpu nomas līgumu, neraugoties uz viesnīcas centieniem vienoties par līguma laušanu saprātīgos termiņos vai tā pagarināšanu, respektējot jaunā īpašnieka prasības un uz to brīdi viesnīcas viesu pieteiktās un apstiprinātās numuru rezervācijas,» skaidro Rēlingers.

Jau ziņots, ka 29.jūlijā vēl pēc nomnieku tikšanās ar medijiem Baltic Investments Group nolīgtās apsardzes darbinieki un pārstāvji turpināja psiholoģiski ietekmēt viesnīcas darbiniekus, piedraudot, ka tie, kuri nestrādās jauno ēkas īpašnieku pakļautībā, pirmdien tiks atlaisti, norāda Riga-Hotel-GmbH.&Co Betriebs-KG pārstāvji.
Baltic Investments Group atslēdza liftu darbību, pēc tam elektrību terasē, vēlāk visā viesnīcā. Tas nozīmēja, ka viesnīcas viesiem nebija iespējams iekļūt savās istabās, izmantot labierīcības un citas pašsaprotamas ērtības. Piektdienas vakarā Baltic Investments Group pārstāvji slēdza Hotel de Rome durvis, nelaižot iekšā viesnīcas viesus. Tajā pašā laikā tika atslēgti viesnīcas darbinieku tālruņi, traucējot operatīvi izmitināt viesus citās viesnīcās.

Vienlaikus darbinieki tika informēti, ka 1.augustā Baltic Investments Group sniegs informāciju par viesnīcas turpmākās darbības koncepciju un veiks individuālas pārrunas par darba līgumu slēgšanu. Bet uz jaunā īpašnieka sasaukto darbinieku sapulci, pēc rīcībā esošās informācijas, nav aizgājis neviens no līdzšinējā viesnīcas operatora darbiniekiem.

Elektrības atslēgšana nodarījusi kaitējumu arī viesnīcai Konventa Sēta, jo tās fidelio viesnīcu rezervācijas sistēmas serveris ir vienotā sistēmā ar Hotel de Rome, līdz ar to nedarbojās arī tas.
Viesnīca Hotel de Rome minēto notikumu laikā darbojās ar 100% noslogojumu, un vēl aizvien norit viesu izmitināšanas koordinēšana citās viesnīcās.
Ēkā Kaļķu ielā 28 nomnieki bija gan politisko partiju apvienība Vienotība, mazumtirdzniecības veikalu tīkls Narvesen, gan Citadele banka, veikals Andrews Ties un citi.
Kā ziņots, policijā saņemti trīs iesniegumi saistībā ar viesnīcas Hotel de Rome ēku, par ko izcēlies strīds starp SIA Reho un SIA Baltic Investments Group.
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava aģentūru LETA informēja, ka Centra iecirknī ir saņemti trīs iesniegumi par saimnieciskiem strīdiem un pretenzijām. Policija iesniegumus sola izvērtēt.
SIA Baltic Investments Group, kura marta sākumā iegādājās pusi Reho kapitāldaļu, bet vēlāk tās pārdeva Krievijas pilsonei Inetai Bojārei, jūlija sākumā Hotel de Rome ēku iegādājusies par 8,26 miljoniem latu, pastāstīja jauno īpašnieku pārstāvis zvērināts advokāts Liberts.

Savukārt 19.jūlijā noslēgts savstarpējs pieņemšanas un nodošanas akts par nekustamā īpašuma un tajā esošā aprīkojuma nodošanu jaunajam īpašniekam. To parakstījis gan valdes priekšsēdētājs Rēlingers, gan Reho valdes locekle Sigita Švarca, gan Baltic Investments Group pilnvarotais pārstāvis Ģirts Rūda. Šajā dienā Rēlingers pameta Reho valdi.
Liberts arī pauda izbrīnu, ka līdzšinējie ēkas īpašnieki visus nomas līgumus Baltic Investments Group nosūtījuši tikai šīs nedēļas trešdienā. Tajā esot arī nesaprotami nomas līgumi starp Reho un divām Vācijas firmām par Hotel de Rome un restorāna Otto Schwarz telpu iznomāšanu, kas, kā uzskata jaunie īpašnieki, ir krāpšana, jo tām skaidri redzama saistība ar Reho.

Kā paskaidroja Rēlingers, divi jaunie nomas līgumi, kas noslēgti pērn novembrī, ir tādēļ, ka Reho šajā laikā ēku iegādājusies no Rīgas domes un bijis nepieciešams tos pārslēgt ar jauno īpašnieku.
Līgums par viesnīcas telpu iznomāšanu bija noslēgts līdz 2015.gadam.

Liberts arī norādīja, ka patlaban jaunie īpašnieki vēlas iepazīties ar atsūtītajiem nomas līgumiem un pēc tam plāno pārrunāt tālākās sadarbības iespējas.
Kā ziņots, jūlija vidū Reho valdes locekli Krievijas pilsoni Maksimu Ļevčenko nomainīja Švarca, bet dažas dienas vēlāk Rēlingeru nomainīja Inta Abrazone.

Puse Reho kapitāldaļu ir Vācijas uzņēmuma Riga Hotel GmbH īpašumā, bet otra - Bojāres, kura līdz šim nav bijusi Latvijā reģistrētu uzņēmumu īpašniece vai amatpersona. Kā viņas dzīvesvieta reģistrēts Maskavas apgabals.
Baltic Investments Group īpašnieks ir Krievijas pilsonis Andrejs Djuževs, liecina iepriekš publicētā informācija. Pēc Valsts vienotās zemesgrāmatas datiem, Djuževam pieder likvidējamās RSK apdrošināšana AS ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 38, kuru viņš pērn iegādājās izsolē par 1,51 miljonu latu.

Reho pārstāvis Pētersons iepriekš skaidroja, ka, uzņēmumam un tā pārvaldībā esošajām viesnīcām attīstoties, tiek domāts par papildu investīciju piesaisti, tādēļ Baltic Investments Group piesaistīts kā investors un dalībnieks uzņēmumā. Plašākus komentārus uzņēmuma pārstāvis nesniedza.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām