Hotel de Rome operatoram nodarīti 2,8 miljonu eiro zaudējumi

2011. gada 20. oktobris plkst. 11:41
Autors: NOZARE.LV
Dalies ar šo rakstu

Viesnīcas Hotel de Rome operatoriem radītie zaudējumi un negūtie ieņēmumi patlaban aprēķināti 2,8 miljonu eiro (1,96 miljonu latu) apmērā, sacīja bijušās viesnīcas Hotel de Rome viena no operatoriem uzņēmuma Rohlinger Beteiligungs und Vermogensvervaltungs GmbH īpašnieks Jurgens Rēlingers.

1,7 miljonu eiro (1,19 miljonu latu) zaudējumi aprēķināti par viesnīcas aprīkojumu, kas fiksēts arī tiesā, bet 1,1 miljona eiro (770 000 latu) zaudējumi - par atceltajiem aptuveni 4000 fiksēto rezervāciju, kas bija līdz pat nākamā gada pavasarim, kā arī atsevišķām vēl tikai pieteiktām rezervācijām. Šī summa tika aprēķināta, vadoties pēc tā, ka pusgads varētu būt pietiekams laiks, lai atbrīvotu Hotel de Rome ēku, bet šāds termiņš netika dots.

Zaudējumus Rēlingers plāno piedzīt tiesas ceļā no Baltic Investments Group.

Viņš stāsta, ka šī gada 10.septembrī bijis tiesas lēmums, kas atļauj no bijušās viesnīcas telpām izņemt mēbeles, kas pieder piecām dažādām kompānijām - gan viesnīcas operatoram, gan restorāna apsaimniekotājam un citiem.

«Aptuveni 5-10 reizes runājām ar dažādiem tiesu izpildītājiem, bet neviens nevēlējās uzņemties šo lēmumu izpildīt. Visi mums stāstīja, ka jaunie īpašnieki cīnīsies, ka viņi neļaus to darīt utt. Taču galu galā mums izdevās atrast vienu zvērinātu tiesu izpildītāju, kas bija gatavs uzņemties šo sarežģīto uzdevumu. Aptuveni pirms divām ar pusi nedēļām pirmo reizi iegājām bijušās Hotel de Rome telpās un sākām atzīmēt tur esošās mēbeles. Patlaban visas mēbeles jau ir reģistrētas, un jaunie ēkas īpašnieki tās nedrīkstētu izmantot, bet viņi to dara pretēji tiesas lēmumam,» stāsta Rēlingers.

Bijušās viesnīcas operatora īpašnieks uzsver, ka situācija ir vēl sarežģītāka - jaunais ēkas īpašnieks SIA Baltic Invetsments Group šajā laika posmā visas mēbeles paspējis pārdod citam uzņēmumam, kura nosaukumu Rēlingers nezina. Savukārt viesnīcas ēka 4.augustā par 14 miljoniem eiro (9,8 miljoniem latu) ieķīlāta par labu ofšora kompānijai, kas reģistrēta Kiprā.

Rēlingers atzina, ka līgumā tika minēts, ka tiek pārdota ēka un ar to saistītās lietas. Nekas neesot minēts par menedžmentu vai kādām citām lietām.

«Vācijā tiek uzskatīts, ka tad, ja ēkai tiek nogriezts jumts un to apgriež otrādi, viss, kas no tās izkrīt, nav ar ēku saistīts. Tas nozīmē, ka mēbeles netika pārdotas. Biju pārsteigts, ka laikā no februāra līdz jūlijam, kad tika noslēgts pieņemšanas-nodošanas akts, neviens nejautāja, kas notiks pēc ēkas atdošanas. Ja arī jaunie ēkas īpašnieki vēlējās pārņemt viesnīcu biznesu, viņi varēju pakonsultēties ar mani, kā to labāk izdarīt. Bet nekas nenotika,» sacīja Rēlingers.

Viņš piebilda, ka ēkas pārdošanas līgums tika noslēgts starp Reho un Baltic Investments Group, bet tajā bija arī citi īrnieki, piemēram, Kolonna SPA un vasaras terase. Šo iestāžu februāra sākumā, kad tika noslēgts ēkas pārdošanas līgums, vēl nebija, un vēlāk tās izveidotas ar Rēlingera investīcijām.

Kā ziņots, šogad 29.jūlijā viesnīcas Hotel de Rome ēkas jaunais īpašnieks Baltic Investments Group, atslēdzot elektrību, pārtrauca viesnīcas darbību.

Baltic Investments Group, kura marta sākumā iegādājās pusi Reho kapitāldaļu, bet vēlāk tās pārdeva Krievijas pilsonei Inetai Bojārei, februāra vidū Hotel de Rome ēku iegādājusies par 8,26 miljoniem latu. Savukārt 19.jūlijā noslēgts savstarpējs pieņemšanas un nodošanas akts par nekustamā īpašuma un tajā esošā aprīkojuma nodošanu jaunajam īpašniekam. To parakstījis gan valdes priekšsēdētājs Rēlingers, gan Reho valdes locekle Sigita Švarca, gan Baltic Investments Group pilnvarotais pārstāvis Ģirts Rūda. Šajā dienā Rēlingers pameta Reho valdi.

Jūlija vidū Reho valdes locekli Krievijas pilsoni Maksimu Ļevčenko, kurš tajā tika iecelts kā Baltic Investments Group pārstāvis, nomainīja Švarca, bet dažas dienas vēlāk Rēlingeru nomainīja Inta Abrazone.

Patlaban puse Reho kapitāldaļu ir Vācijas uzņēmuma Riga Hotel GmbH īpašumā, bet otra - Bojāres, kura līdz šim nav bijusi Latvijā reģistrētu uzņēmumu īpašniece vai amatpersona. Kā viņas dzīvesvieta reģistrēts Maskavas apgabals.

Baltic Investments Group īpašnieks ir Krievijas pilsonis Andrejs Djuževs, liecina iepriekš publicētā informācija. Pēc Valsts vienotās zemesgrāmatas datiem, Djuževam pieder likvidējamās RSK apdrošināšana AS ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 38, kuru viņš pērn iegādājās izsolē par 1,51 miljonu latu.

Dalies ar šo rakstu