House Audit: apsaimniekotāji pelna ar «tukšu» pakalpojumu

2011. gada 19. oktobris plkst. 14:25
Dalies ar šo rakstu

Rīgā un Jūrmalā iedzīvotāji maksā par apsaimniekošanas pakalpojumiem, kuri netiek nodrošināti pilnvērtīgi un atbilstoši LR normatīviem aktiem. Tā pēc pirmā darbības gada Latvijā secina House Audit vadošais partneris Artūrs Priede.

House Audit ir pirmais specializētais uzņēmums Latvijā, kurš attīsta mājas inspektora, apsaimniekošanas audita pakalpojumus

Pārbaudot 50 daudzdzīvokļu mājas Rīgā un Jūrmalā, House Audit ir konstatējis, ka neviens no apsaimniekotājiem nenodrošina visus LR normatīvos aktos obligāti noteiktos pakalpojumus. 70% gadījumu apsaimniekotāji ir ignorējuši būtiskas apsaimniekošanas darbības ugunsdrošības, sanitārās apkopes un tehniskās drošības jomās. Rezultātā pasliktinās īpašuma tehniskais stāvoklis un nākotnes tirgus vērtība.

Tam ir divu iemesli: pirmais un galvenais iemesls – apsaimniekotāji izmanto situāciju, ka ir noteikts loks pakalpojumu, par kuriem iedzīvotāji nezin, neredz un ikdienā tos neviens nepārbauda, bet otrs – apsaimniekošanas uzņēmumu finanšu stāvoklis.

«Iedzīvotājs pamana, ja netiek izvesti sadzīves atkritumi, taču kurš gan ikdienā var izkontrolēt elektriķi, santehniķi un pārvaldnieku, kuri savus darbu veic vairākos objektos,» komentē A. Priede.

Apsaimniekošanas biznesā vienīgais plus ir naudas plūsmas stabilitāte, taču pašlaik vidēji 20% klientu ir parādnieki, turklāt apsaimniekotājam jānodrošina komunālo pakalpojumu savlaicīga apmaksa, un tas spiež apsaimniekotājus optimizēt savu darbību un izdevumus.

«Apsaimniekošanas rēķins nav tiesas spriedums,» teic A. Priede. Lai situācija uzlabotos, House Audit iesaka sākt ar vienkāršām darbībām, piemēram, no pārvaldnieka pieprasīt dzīvojamās mājas apsekošanas aktus un pārvaldīšanas darba plānu par šo un iepriekšējo gadu, vai arī – pilnvarot citu apsaimniekošanas kompāniju veikt ēkas kompleksu apsekošanu jauna komercpiedāvājuma sagatavošanai.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām