Viedierīces

Huawei nāk klajā ar «pasaulē plānāko» viedtālruni

Jānis Rancāns, 19.06.2013

Avots: Huawei

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ķīnas tehnoloģiju kompānija Huawei iepazīstinājusi ar Android viedtālruni Ascend P6, kura biezums ir tikai 6,18 milimetri, tādējādi ļaujot kompānijai apgalvot, ka tas ir plānākais viedtālrunis pasaulē.

Ierīce aprīkota ar 4,7 collu skārienjūtīgu ekrānu, piecu megapikseļu priekšējo un astoņu megapikseļu aizmugurējo kameru. Tāpat viedtālrunim ir 1,5 GHz četrkodolu procesors, kuru izstrādājusi pati kompānija Huawei, 8GB liela iekšējā atmiņa un līdz pat 32GB microSD karšu atbalsts.

Huawei ir Ķīnā labi pazīstams un iecienīts zīmols, vēsta BBC. Kompānija Ķīnā ir lielākais telekomunikāciju iekārtu ražotājs un tai arī izdodas sekmīgi uzrunāt pircējus ārpus šīs valsts robežām – šā gada pirmajos trijos mēnešos, Huawei piegādājis 9,9 miljonus viedtālruņu, tādējādi kļūstot par ceturto lielāko tirgotāju pēc Samsung, Apple un LG.

Ķīnas kompānija gan atzīst, ka vēl daudz, kas ir jāizdara, lai rietumniekus pārliecinātu lietot tās produkciju. Iepazīstināšanai ar sevi Ķīnas kompānija atvēlējusi 2% no saviem ienākumiem. Huawei cer, ka piecu gadu laikā kļūs par vadošo viedtālruņu ražotāju.

«Pirms septiņiem gadiem neviens neticēja, ka Apple būs tik veiksmīga. Savukārt pirms pieciem gadiem neviens neticēja iespējamiem Samsung panākumiem,» sacīja Huawei Device galvenais mārketinga speciālists Šao Jangs. Jaunā ierīce ir ierocis cīņā ar viedtāruņu tirgus milžiem.

Analītiķi pret jauno Huawei darinājumu noskaņoti labvēlīgi. «Bez šaubām šis ir pats iespaidīgākais viedtālrunis, kuru Huawei, ņemot vērā dizainu, izmantotos materiālus un kvalitāti, līdz šim ir saražojusi,» BBC sacīja konsultāciju kompānijas CCS Insight direktors Bens Vūds (Ben Vood).

Saskaņā ar analtīķa domām, Ķīnas ražotāju vājā vieta ir jaunākās sakaru tehnoloģijas, kā, piemēram, G4.