IBM atlaidīs tūkstošiem darbinieku; izmaksas plānotas miljards dolāru apmērā

2013. gada 13. jūnijs plkst. 14:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija IBM uzsākusi reorganizācijas procesu, kura laikā tiks par vairākiem tūkstošiem samazināts darba vietu skaits. Apjomīgās reorganizācijas izmaksas kompānijai sasniegs vienu miljardu ASV dolāru.

Par plānu samazināt darbinieku skaitu IBM pavēstīja jau aprīlī, pēc tam, kad pirmā ceturkšņa finanšu rezultāti bija sliktāki nekā iepriekš cerēts. Anonīmi avoti kompānijā medijam Bloomberg norādīja, ka tiks atlaisti gan zemāka līmeņa darbinieki, gan arī izpilddirektori.

Analītiķi norāda, ka visā pasaulē IBM varētu atlaist no sešiem līdz astoņiem tūkstošiem savu darbinieku, kas veidotu aptuveni divus procentus no kopējā kompānijā strādājošo skaita 434,2 tūkstošu cilvēku apmērā.

Arī aizvadītajos gados IBM reorganizēja savu personālu – pērn šim nolūkam kompānija iztērēja 803 miljonus ASV dolāru, bet gadu iepriekš – 440 miljonus dolāru.

Aprīlī ASV tehnoloģijas sektora akciju cenas, kas pēdējā desmitgadē uzrādīja otru labāko rezultātu, samazinājās līdz pēdējo septiņu gadu zemākajam līmenim.

IBM rezultāti pirmo reizi kopš 2005. gada nesasniedza prognozēto, kas lika tā akcijām piedzīvot lielāko kritumu astoņu gadu laikā, jo pieprasījums pēc programmatūras ir samazinājies.

Gada pirmajos trijos mēnešos IBM strādāja ar 23,4 miljardu ASV dolāru lielu apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums 5% apmērā. Kompānijas pārstāvji iepriekš sarunā ar laikrakstu New York Times atzina, ka sliktākus darbības rezultātus uzrādījušas tās struktūrvienības, kas nodarbojas ar Intel un I.B.M. Power mikročipiem aprīkotu serveru tirdzniecību.

Dalies ar šo rakstu