Idejas un pavāru atved no ceļojumiem 

Saredzot brīvu nišu, SIA Terra restorāni atver ikdienas restorānu ātrām maltītēm darbdienas steigas nomocītajiem.

Anda Asere, 28.01.2013
1/10

Foto: Ritvars Skuja, Dienas mediji

Terra nav restorāns, kur rezervēt galdiņu, bet gan vieta, kur ikdienā ieskriet paēst pusdienas vai paņemt kaut ko līdzi apēšanai darbā, stāsta Ilze Megne, ikdienas restorāna Terra vadītāja. Te ēdienu pasniedz līdzņemšanai paredzētās kastītēs, bet, ja klients vēlas, ir arī iespēja pusdienas servēt šķīvī. «Ir klienti, kam nepatīk, ka piedāvājam ēdienu kastītēs vai kas cits, bet neviens nav sūdzējies par ēdienu. Tas mums ir lielākais kompliments,» viņa priecājas.

Uzņēmuma nosaukums ir Terra restorāni, un daudzskaitlis vedina domāt, ka šis nebūs vienīgais. Ilze piesardzīgi saka, ka šī brīža galvenais uzdevums ir panākt, lai šī viena vieta būtu izdevusies un cilvēki nāktu. «Kad te viss būs nokārtojies, domāsim tālāk. Jā, mums ir tālejoši plāni un ambiciozais mērķis paredz, ka šis nebūs vienīgais restorāns. Tālākas ieceres paredz attīstīt šo konceptu arī ārpus Latvijas robežām, taču laiks rādīs,» viņa norāda. Tuvākajā nākotnē iecerēts ieviest piegādes pakalpojumu uz mājām.

Aizpagājušajā vasarā Ilze kopā ar māsas ģimeni atpūtās Portugālē, kur īrētajai mājai «bonusā» nāca pavārs, kurš pēc tautības ir vācietis. «Mums ļoti garšoja jebkas, ko viņš pagatavoja, vēl jo vairāk – to visu ēda arī bērni, kuri bieži vien ir visai izvēlīgi,» viņa saka. Atvaļinājuma laikā viņi sadraudzējās un apmainījās kontaktiem.

Pagājušā gada februārī radiniekiem radās ideja par savu restorānu, un uzreiz bija skaidrs, ka jāpiesaista šis pavārs. Laimīgā kārtā tieši tad, kad viņam zvanījuši, pavārs ar savu draudzeni bija atgriezies Vācijā, domājot, ko tālāk darīt. Tagad viņš ir uzņēmuma līdzīpašnieks.

Atšķirībā no citām ēstuvēm, te klienti paši var kombinēt savu maltīti – letē stāv dažādas sastāvdaļas un katrs izvēlas gaļu, salātus, dārzeņus, mērces utt. «Vari brīvi improvizēt visu, kas ir letē, un jaukt, cik vien satilpst kastītē,» saka Ilze. Rēķinoties, ka daļa cilvēku var apjukt no tik plašas izvēles, piedāvājumā ir arī pārbaudīti salikumi, lai iedvesmotos, piemēram, Cēzara salāti.

Jaunākais izdevums