Ideju mežs: Terasu dēļi top no koksnes miltiem 

Terases un apdares dēļu ražošanā kā izejvielas izmanto atliekas – no koka skaidām ražotu pulveri un plastmasas granulas, kas iegūtas, pārstrādājot vecas plēves, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 12.1.2015
1/12

Artis Mežinskis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Ir pierasts, ka kokapstrādes procesā radušās zāģskaidas un slīpputekļus izmanto kā kurināmo siltuma ražošanai vai izejvielu kokskaidu granulu vai brikešu ražošanā, tomēr šo produktu var izmantot arī citu izstrādājumu – kompozītmateriālu – ražošanā. To, ka šādu ražotni var izveidot ne tikai vecajās ES dalībvalstīs un arī par Austrumeiropas Ķīnu dēvētajā Polijā, pierāda SIA AM Energy. Uzņēmums saražoto realizē ne tikai Latvijā, bet arī eksportē uz Somiju un Igauniju. Perspektīvā cer kāpināt ražošanas apjomus un papildināt šo kompozītmateriālu klāstu.

Kļūst par ražotāju

«Pagājušo gadu var uzskatīt par sava veida eksperimentu un mācīšanās laiku, jo par daudz maz nopietnu ražošanu var runāt tikai pēdējos piecus – sešus mēnešus,» stāsta SIA AM Energy valdes loceklis Artis Mežinskis. Uzņēmums pie terasu dēļu – kompozītmateriālu – ražošanas nonāca, strādājot kā celtniecības kompānija un šos būvmateriālus importējot no citām valstīm. «Pieprasījums pēc šādiem materiāliem bija un ir, tāpēc jautājums par noieta tirgu, kas parasti rodas, sākot kaut ko jaunu, šajā situācijā daļēji bija atrisināts,» stāsta A. Mežinskis. 2014. gadā atrasti sadarbības partneri Somijā un Igaunijā.

«Eksports jau ir kļuvis par realitāti, kaut arī līdz šim tie nav bijuši milzīgi apjomi,» norāda A. Mežinskis.

Visu rakstu Terasu dēļi top no koksnes miltiem lasiet 12. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

""