Investors

Iegūs no sirmākas Āzijas

Jānis Šķupelis, 10.04.2017

Foto: EPA/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Iegūs kuģu kruīzu operatori un kosmētikas ražotāji

Nevienam vairs nekāds jaunums nav tas, ka Āzijas reģions uz pasaules ekonomiskās skatuves ieņem arvien lielāku nozīmi. Tiesa gan, jāņem vērā, ka šis reģions ir lielu demogrāfisko izaicinājumu priekšā. Pašas Ķīnas plāni paredz, ka valstī jau 2030. gadā katrs ceturtais iedzīvotājs būs vecāks par 60 gadiem.

Āzijas novecošanās, visticamāk, nāks komplektā ar patērētāju paradumu maiņu, un vērtspapīru eksperti jau laikus mēģina lauzīt galvu par to, kurām kompānijām tas varētu nākt par labu.

Risks, protams, ir, ka tā pati Ķīna noveco ātrāk, nekā pieaug tās bagātība. Tiesa gan, daudziem investoriem sirmāka Āzija tāpat, visticamāk, ļaus tikt pie peļņas iespējām. Runājot par demogrāfiskajām tendencēm Rietumvalstīs un Āzijā, vispopulārāk ir norādīt, ka pārskatāmā periodā, visticamāk, augs pieprasījums gan pēc dažādiem medikamentiem, gan veselības aprūpes tehnoloģijām. Tiesa gan, iegūt var ne tikai šī sektora uzņēmumi, ziņo Bloomberg. Eksperti norāda, ka zināmu labumu var smelt arī kruīzu operatori, dažādu veikalu ķēžu operatori un kosmētikas ražotāji.

Visu rakstu Iegūs no sirmākas Āzijas lasiet 10. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.