Ieliks Rīgu starptautiskā apritē

2016. gada 29. novembris plkst. 15:13
Dalies ar šo rakstu

Rīgas konferenču un koncertu centra projekts, kuru pēc pieciem gadiem plānots realizēt Skanstē, uzliks Rīgu uz starptautiskās konferenču kartes, DB norāda Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

Konferenču centru iecerēts īstenot valsts un privātās partnerības ietvarā. Uz jautājumu, vai ir pārliecība, ka šis projekts patiesi tiks realizēts līdz 2021. gadam, M. Vanags skaidro, ka ir nopietns pamats teikt, ka šis projekts tiks īstenots, jo projekta priekšdarbos ir investēti līdzekļi, ir arī faktiski pats projekts, zeme, redzējums, kā šāds projekts varētu darboties un kādu pienesumu tas varētu dot Rīgai.

«Atbalsts ir arī no tūrisma nozares, jo tā jau gadus 20 runā par to, ka Rīgā trūkst starptautiska konferenču centra. Ir notikušas diskusijas gan ar tūrisma nozares pārstāvjiem, gan ar vairākiem starptautiskiem ekspertiem. Faktiski šis projekts uzliktu Rīgu uz kartes starptautisku konferenču apritē,» uzsver M. Vanags. Konferenču centrā paredzēta arī simfoniskās mūzikas koncertzāle. Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka šāds projekts ir vajadzīgs. Iepirkums, saistībā ar šo projektu, pēc M. Vanaga teiktā, iespējams varētu notikt nākamgad. «Konferenču centra gadījumā cerams, ka varēsim teikt hop nākamgad,» piebilst M. Vanags.

Jāatgādina, ka 2021. gadā turpat Skanstē ir jābūt atvērtam vēl vienam nozīmīgam sabiedriskam objektam – Laikmetīgās mākslas muzejam, kā arī citiem objektiem, piemēram, Skanstes biznesa centram, kas ir uzņēmuma ELL attīstīts biroju komplekss. Arī AB.LV bankas jaunajai ēkai un tai pieguļošajai biroju ēkai jau būtu jābūt gatavai. Varētu būt gatavi pirmie Somijas uzņēmuma Eke dzīvokļu projekti un uzsākta vienas dzīvojamās ēkas būvniecība New Hanza City rajonā.

Pēc M. Vanaga teiktā, Skanste, iespējams, ir visnozīmīgākais nekustamā īpašuma investīciju areāls Rīgā, jo te kopumā ir plānotas privātās investīcijas vairāk nekā 800 milj. eiro apmērā, no kurām 176 milj. eiro lielas investīcijas jau ir veiktas. Tās galvenokārt ir veicis uzņēmums Merks.

 

Dalies ar šo rakstu