Dzīvesstils

Iemīs taku piejūras uzņēmējdarbībā

Kristīne Stepiņa, 13.06.2019

Foto: Kristīne Stepiņa

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šovasar atklāts garās distances pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti – Jūrtaka, kas popularizēs veselīgu dzīvesveidu un veicinās lauku tūrismu

Jūrtaka sākas pie Lietuvas–Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā.

Tā kā maršruts ir veicams abos virzienos, Tallina var būt arī starta punkts. Kopējais takas garums ir 1200 km, no kuriem 580 km ved gar jūru Latvijas teritorijā, bet 620 km – Igaunijā. Igauņu valodā takas nosaukums ir Ranniku Matkarada.

Tā ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. Projekts tapis Igaunijas–Latvijas programmas projekta Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā ietvaros, tas saņēmis Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 926,3 tūkst. eiro apjomā un sadarbības partneru līdzfinansējumu 163,5 tūkst. eiro. Projekta realizēšanā iesaistījušies astoņi partneri – Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes Tūrisma asociācija, Saulkrastu, Salacgrīvas un Carnikavas novadu pašvaldības, Rietumigaunijas tūrisma asociācija, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija un Lauku tūrisma asociācija Lauku ceļotājs, kas bija šī projekta vadošais partneris. Viesmīlības biznesā un zivju pārstrādē iesaistītie uzņēmēji takas izveidi vērtē pozitīvi un tajā saskata nozīmīgu biznesa artavu.

Jūrtaka ir pieejama ikvienam, un tā ir paredzēta plašai mērķauditorijai – aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures un militārā mantojuma entuziastiem – gan vietējiem, gan ārvalstniekiem, stāsta Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs Jūrtakas projekta vadītājs Juris Smaļinskis. Lai spētu piedāvāt plašajai mērķauditorijai atbilstošus pakalpojumus, ir iesaistīti gan vietējie iedzīvotāji, gan uzņēmēji, kas gājējiem piedāvā naktsmītnes, ēdināšanas pakalpojumus, vietējos produktus, tūrisma gidus u.c. «Maršruts ir ilgtspējīgs – dabai, kultūrvidei un vietējai ekonomikai draudzīgs tūrisma produkts. Projekta ietvaros dabā ir apsekota visa maršruta teritorija un izstrādāta tā vizuālā identitāte. Jūrtaka ir marķēta dabā, kā arī ir uzstādīti informācijas stendi un norādes zīmes,» informē J. Smaļinskis, kurš pats 50 dienās ir kājām nogājis visu maršrutu – no Lietuvas–Latvijas robežas līdz pat Tallinai, tiesa gan, to paveicis vairākos piegājienos. Šī ir garākā taka Latvijā.

Visu rakstu lasiet 13. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru