Citas ziņas

Iemūžināts Fontaine Palace ugunsgrēks

Vēsma Lēvalde, 12.05.2011

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Liepājā pie kultūras un izklaides vietas Fontaine Palace 14.maijā tiks uzstādīta tēlnieka Egona Peršēvica skulptūra Uguns.

Skulptūra Uguns ir atsauce uz Fontaine Palace piedzīvojumiem bagāto likteni – pirms diviem gadiem mūzikas klubs pārdzīvoja postošu ugunsgrēku, kuru izraisīja vēl aizvien nenoskaidroti ļaundari.

Skulptūra atspoguļo uguni un gaismu, ko tā rada. Tajā ir atveidota uguns dieviete liela sērkociņa formā. Pats tēlnieks atzīst, ka ir grūti atrast tēlu kas labāk stāstītu par uguni, kā izdedzis sērkociņš. Skulptūra šajā vietā tiek izstādīta tikai uz laiku.

Egons Peršēvics 2010.gadā ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu un aktīvi piedalās izstādēs un mākslas akcijās kopš 2006.gada. 2008.gadā tēlnieks pārstāvēja Latviju starptautiskajā tēlniecības kvadriennālē Rīgā. Pēdējā gada laikā tēlnieka Egona Pēršēvica darbi tiek izstādīti arī mākslas telpās ārpus Latvijas – Ukrainā, Somijā un Lietuvā. Kopš 2010.gada rudens Egons Peršēvics strādā pie tēlniecības projektiem Liepājā.